Lions of Georgia, Club History 1982-1983
District Governor: District A, Fred Wilenchek, Atlanta, Ga. | |||||
District Governor: District B, W. L. "Bill" Barber, Waycross, Ga. | |||||
District Governor: District C, C. B. "Cotton" Hester Jr., Bainbridge, Ga. | 1982-83 | ||||
District Governor: District D, Conny H. Shirley, Clarkesville, Ga. | Clubs: 310 | ||||
District Governor: District E, Dr. Homer E. Wright, Columbus, Ga. | |||||
District Governor: District F, Charles E. "Chuck" Irvin, Augusta, Ga. | |||||
Council Chairman: Dr. Homer E. Wright, 18-E, Columbus, Ga. | |||||
Club | District | President | Secretary | Meeting Day and Time | Meeting Location |
Abbeville | 18-C | David E. Morgan lll (Kelly) | Carl W. Gillespie, Jr. (Madeline) | Monday, 1-3, 6:30 | Lions Club House |
Adairsville | 18-A | Bill Lewis | Jack Brodie (Sarah) | Monday, 1-3, 7:30 | Ramada Inn |
Adel | 18-C | Preston Greene (Maxine) | Dan Cowart (Louise) | Tuesday, 1-3, 12:00 | King Frog Restaurant |
Adrian | 18-F | Jim Sweat (Linda) | Wilbur G. Stephens, Jr. (Kaye) | Thursday, 1, 7:00 | Sheppard's Restaurant |
Alapaha | 18-C | Troy E. Owens (Ethel) | O. Gerald Fletcher | Monday, 2-4, 8:00 | Lions Clubhouse |
Albany | 18-C | Hal Council (Yvonne) | Richard W. Weathersby (Jeanette) | Tuesday, 1:00 | Merry Acres Restaurant |
Alma | 18-B | Douglas Morgan (Debbie) | Ronnie L. Huber (Linda) | Monday, 7:00 | Alma Lions Den |
Alpharetta | 18-A | Carol Shirley (Mickey) | Robert J. Lind (Joan) | Thursday, 2-4, 7:30 | Masonic Hall |
Americus | 18-C | Carl Niles (Cecile) | George Erwin Jr. (Eloise) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Georgia Southwestern Cafeteria |
Arlington | 18-C | Rev. Jesse Alligood (Elizabeth) | Richard C. Ward lll (Jan) | Monday, 2-4, 12:00 | Arlington Civic Center |
Athens | 18-D | Kerry Scherer (Nell) | Millard F. Havener (Georgianna) | Thursday, 1:00 | Holiday Inn |
Athens West | 18-D | Ed Standera (Martha) | Cecil H. Oglesby, Jr. (Madge) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Western Steer Steakhouse |
Atlanta | 18-A | Barney M. Moore (Angie) | J. Woodie Hood (Miriam) | Friday, 12:00 | Jonathan's |
Atlanta Buckhead | 18-A | R. C. Plumlee (Beverly) | Tom Blalock | Monday, 2-4, 6:30 | Ambassador Restaurant |
Atlanta Henry Grady | 18-A | Howard H. Jones, Jr. (Patricia) | O. L. McGowan (Catherine) | Monday, 2-4, 7:00 | Old Hickory House Restaurant |
Atlanta Korean | 18-A | Robert H. Kim | Dr. David K. Pack | Thursday, 2-4, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
Atlanta Northeast | 18-A | Dr. Gerald Hoffman (Lena) | Ronald R. Porter (Barbara) | Thursday, 1-3, 7:00 | Standard Federal Building |
Auburn-Carl | 18-D | R. H. Burel (Sue) | David F. Hawthorne (Wanda) | Monday, 2-4, 7:30 | Auburn Carl Lions Club Building |
Augusta | 18-F | Leslie C. Gotschall (Lena) | Walker L. Dupree (Helen) | Tuesday, 1:00 | Augusta Hilton Hotel |
Augusta Forest Hills | 18-F | Jim Moore (Ann) | David Hewett (Mary) | Tuesday, 1:00 | Thunderbird Inn |
Augusta Garden City | 18-F | Robert Massey (Bernice) | Randall Lovely (Haing Za Lee) | Monday, 7:00 | Western Sizzlin |
Austell | 18-A | E. D. Matthews, Jr. (Carolyn) | Jerry Ezzell (Carolyn) | Monday, 2-4, 7:00 | Palms Restaurant |
Baconton | 18-C | Daryl Williamson (Willis Ann) | James B. Breedlove (Elise) | Monday, 1-3, 7:30 | Community House |
Bainbridge | 18-C | Alvin Wilson (Ruth) | Don Sickmon (Carolyn) | Wednesday, 2-4, 12:00 | Charter House Inn |
Bainbridge Evening | 18-C | Dave Harbage (Jane) | Oscar Davis, III (Linda) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Moby Dick II Restaurant |
Ball Ground | 18-A | Charles S. Barrett (Edna) | Fred L. Boling | Tuesday, 2-4, 7:30 | Community Building |
Banks County (Homer) | 18-D | Marvin Dunson (Thelma) | Carl G. Glough (Becky) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Various |
Bartow County | 18-A | M. Spencer Dillard (Marcia) | Wendell T. Lifsey (Patricia) | Monday, 1-3, 7:30 | Morrell's Restaurant |
Baxley | 18-B | Jerry Bange (Joyce) | Jack D. Allagood (Janice) | Monday, 1-3, 7:00 | Free Will Baptist Church |
Bethesda | 18-D | Melvin T. Brown (Schan) | George D. Floyd (Margaret) | Monday, 2-4, 7:00 | Country Crossing Buffet |
Blackshear | 18-B | Michael J. Anderson (Laura) | Sam Owens (Margaret) | Thursday, 2-4, 6:30 | Oak Plaza Restaurant |
Blakely | 18-C | Jack Sutton (Betty) | Joe Cannon (Lois) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Blakely Town and Country Club |
Bloomingdale | 18-B | William "Bill" Miller (Linda) | Ernest C. Grizzard (Helen) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Den |
Bonanza | 18-E | Ralph H. "Hal" Greer (Barbara) | Robert W. King (Anna) | Thursday, 1-3, 7:30 | Mama's Best Cookin |
Bowdon | 18-E | Jimmy Meigs (Judy) | Leroy Little (Norma) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Southern Lady |
Bowman | 18-D | Gary D. Jarvis (Pat) | Hoke S. Fortson (Zelma) | Thursday, 2-4, 7:30 | Bowman Community Center |
Boynton | 18-A | Lamar Green (Martha) | William A. Eaves (Iris) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Boynton Elementary School |
Brantley County | 18-B | Robert Johns (Louise) | Emory A. Middleton (Effie) | Monday, 2-4, 12:00 | Red Pig Restaurant |
Bremen | 18-E | David R. Holloman (Adair) | John F. McClellan (Helen) | Tuesday, 11:30 | Holiday Inn |
Brookhaven | 18-D | Emerson J. Temple (Jeannie) | William B. McGee (Azalee) | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin Steak House |
Brunswick | 18-B | H. P. "Rick" Hudson Jr. (Ruth) | Alan A. Talley (Nancy) | Monday, 1:00 | Galley Restaurant |
Buchanan | 18-E | Dave Hardin (Hazel) | Cecil M. Westmoreland (Mildred) | Thursday, 2-4, 7:00 | Women's Club Building |
Buena Vista | 18-E | Jesse N. Russell (Patricia) | John F. McCary (Mae) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Country Club & Kate's Kitchen |
Buford | 18-D | J. W. Henderson (Ann) | John Alexander (Johnnie) | Thursday, 1-3, 7:00 | Buford Civic Center |
Bulloch | 18-B | Joe Brannen (Cecil) | Frank French (Lorraine) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Webb's Nic Nac |
Butts County | 18-E | Hugh Glidewell (Ann) | John Danovic (Terry) | Thursday, 2-4, 12:00 | Mason Jar Restaurant |
Byron | 18-E | Ben L. Robertson, Jr. (Mary) | Oscar E. Dean (Debbie) | Thursday, 1-3, 7:30 | Byron Elementary School |
Cairo | 18-C | Kenneth McLendon (Beverly) | Danny Morrison (Mary Ann) | Monday, 1-3, 7:30 | Downtowner Restaurant |
Calhoun | 18-A | Ernest Neal (Ivaline) | Lewis J. Diprima (Dorothy) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Shepherd Restaurant |
Calvary | 18-C | John Killimett | Lex Moore (Joyce) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Calvary Lions Den |
Camilla | 18-C | Ben L. Bateman (Scarlett) | Jim Lapham (Barbara) | Tuesday, 12:00 | Royal's Restaurant |
Canton | 18-A | Carl Tarpley (Oberia) | Aaron N. Ingram (Janice) | Thursday, 1-3, 12:00 | Pinecrest Restaurant |
Carnesville | 18-D | Robert H. Poole | Jack Ratley (Mildred) | Monday, 1-3, 7:00 | First Bank & Trust |
Carrollton | 18-E | Reuben Word (Mary Florence) | W. T. "Buster" Young (Darlene) | Thursday, 12:00 | Sunset Hills Country Club |
Carrollton Evening | 18-E | Dr. William L. McGee (Ginny) | Ernest Head (Deborah Sue) | Monday, 2-4, 7:30 | Western Steer |
Cartersville | 18-A | Harvey C. Knight (Myrtice) | C. Stephen Cox (Sheila) | Tuesday, 12:00 | Morrell's Restaurant |
Cedartown | 18-A | Franklin W. Wood (Gail) | Leon Morris (Gilda) | Monday, 1-3, 7:00 | Antonio's Restaurant |
Centerville | 18-E | Byron Cotton (Betty) | Bill Reynolds (Irene) | Monday, 1-3, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
Chatsworth | 18-A | L. D. Richards (Wylene) | Gary Davis (Paula) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Church of God of Prophecy |
Chattanooga Valley | 18-A | Chris Good (Anita) | J. D. Woodward (Sara) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Flintstone Methodist Church |
Chester | 18-C | Carl D. Hosford (Joy) | Russell Dykes (Myrna) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Community House |
Chickamauga | 18-A | Dan F. McDaniel (Norma) | Tommy Childers (Jeannie) | Thursday, 2-4, 7:30 | Masonic Building |
Clarkesville | 18-D | William "Bill" Grant (Barbara) | Bruce G. Nicholson (Brenda) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Adams' Rib Restaurant |
Classic City (Athens) | 18-D | Philip A. Banks (Hannah) | Vance L. Cecil Jr. (Wilma) | Monday, 2-4, 7:00 | Davis House Cafeteria |
Claxton | 18-B | Raybon H. Moore (Anna) | Elmer C. Brewton | Tuesday, 1-3, 7:30 | Cherokee Restaurant |
Clayton | 18-D | Grover L. Addis (Wanda) | George H. Prater (Holly) | Thursday, 1-3, 7:00 | Chic'n Coop |
Clermont | 18-D | Donald L. Peterson | C. H. "Dick" Whittington | Tuesday, 2-4, 7:00 | Christian Hill Church |
Clinch County | 18-B | Stephen C. Brooks (Anita) | L. Phillips Martin (Ellice) | Monday, 1-3, 7:00 | Homerville Women's Club |
Cobb County | 18-A | David E. King (Carol Ann) | Paul W. Horton (Jan) | Thursday, 1-3, 12:00 | Holiday Inn |
Cobbtown | 18-B | Elbert E. Albertson (Janice) | Jeiel A. Hall, Jr. (Grace) | Tuesday, 4, 7:30 | Cobbtown Community House |
Colbert | 18-D | Clifford C. Cook (Mae) | J. Paul Burroughs (Roberta) | Thursday, 1-3, 7:00 | Colbert City Depot |
College Park | 18-A | Pete Steed (Emma) | David Gilley | Wednesday, 1-3, 7:00 | Denny's Restaurant |
Colquitt | 18-C | Harry L. Davis (Bonnie) | Roy W. Bush (Annie Belle) | Tuesday, 2-4, 6:30 | Community Center |
Columbus | 18-E | Robert E. Watson (Barbara Ann) | James P. McGrotha (Louise) | Tuesday, 12:30 | Columbus Trade Center |
Columbus East | 18-E | Curtis Mock (Ruth) | Norman Royce Brookins | Thursday, 2-4, 12:00 | Sheridan Inn |
Columbus Evening | 18-E | John Kritko (Alice) | Robert P. Speser (Mary) | Thursday, 2-4, 7:00 | Morrison's Cafeteria |
Columbus Muscogee | 18-E | Donald Pendleton (Shirley) | Rickey Gibson (Pam) | Monday, 12:30 | Ralston Towers |
Comer | 18-D | Joe Graham (Meryl) | E. Lafayette McLeroy (Wilda) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Commerce | 18-D | Ted Evans (Mary) | W. R. Lang (Eddie) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Chandlers Restaurant |
Conyers | 18-F | Lee H. Cronan, Jr. (June) | Gerald M. Treadway (Lois) | Monday, 1-3, 7:00 | Gerald's Restaurant |
Cordele | 18-C | Jeff Couturier (Cheryl) | Bobby W. Davis (Shirley) | Tuesday, 12:00 | Community Clubhouse |
Cordele Evening | 18-C | J. R. Smith (Ruby) | Harry Nazworth (Rhonda) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Western Steer Steakhouse |
Cornelia | 18-D | Kent D. Murray (Kathy) | Dan B. Hughes (Patricia) | Monday, 1-3, 7:00 | The Steak House |
Covington | 18-F | Roy T. Cook (Mildred) | James T. Williams (Martha) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Club Pavilion |
Crawford County | 18-E | Harold Nesmith | Vernon Alligood (Jerri) | Thursday, 1-3, 7:30 | Crawford County Extension Office |
Cusseta | 18-E | Donald Moore (Jean) | Greg Allmendinger | Tuesday, 2-4, 8:00 | Lions Den |
Cuthbert | 18-C | Chuck Lashley (Joan) | Pete Johnson (Krista) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Daniel's Restaurant |
Dade County | 18-A | Robert Scaro (Wilma) | James B. Geddie | Tuesday, 2-4, 7:30 | Wright's Restaurant |
Dahlonega | 18-D | John Edgar Brooks Sr. (Janie) | Bill Mundy (Nancy) | Thursday, 2-4, 7:00 | The Smith House |
Dallas | 18-A | Ray Graham | Howard Maxwell | Thursday, 1-3, 7:30 | Tiffany's Restaurant |
Dalton | 18-A | Doyle Hayes (Helen) | Gilbert De Armas (Bertha) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Holiday Inn |
Dalton Noon | 18-A | Rowland Brazzeal (Sherry) | K. W. Gong | Tuesday, 2-4, 12:00 | Holiday Inn |
Darien | 18-B | Robert Speed (Mary Lou) | Ralph G. Huff (Frances) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Park |
Dawson | 18-C | L. L. Spence (Valarie) | Jack Edwards (Jean) | Tuesday, 7:30 | Dawson Lions Club House |
Dawsonville | 18-D | G. W. Jessee, Sr. | Larry Grizzle | Monday, 1-3, 7:00 | Amicalola Restaurant |
Dearing | 18-F | Lemual R. Brooks (Peggy) | Steven D. Kay | Monday, 2-4, 7:30 | Dearing Elementary School |
Decatur | 18-D | Alfred F. Brunetti (Ann) | John H. Green, Jr. (Juanita) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Dekalb Federal Savings & Loan |
Dekalb Central | 18-D | Lee Potter (Gloria) | Henry Jackson (Frances) | Thursday, 2-4, 7:00 | Morrison's Cafeteria |
Donalsonville | 18-C | David Fain | Leon A. Barnes (Betty) | Tuesday, 12:00 | Lions Hall |
Dougherty | 18-C | Joe Abernathy (Ruth) | Howard Kerr | Tuesday, 1-3, 7:30 | Western Sizzlin |
Douglas | 18-B | Ralph Kirchoff Jr. (Brenda) | J. P. Barnett | Tuesday, 12:30 | Holiday Inn |
Douglasville | 18-A | Doug Landrum | Marshall Green (Beverly) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Catfish Vista |
Druid Hills | 18-D | Ralph H. Knight (Cathey) | Randall J. Smith (Ann) | Thursday, 1-3, 7:00 | Oak Room, Cox Hall, Emory University |
Dublin | 18-F | J. Bracken Palmer (DeAnna) | David Senn (Becky) | Friday, 1:00 | Brown's Restaurant |
Duluth | 18-D | Gerald R. Horner (Annie Lou) | Jim Butler (Betti) | Thursday, 2-4, 7:30 | Scout Hut |
Dunwoody | 18-D | Tom W. Smith (Virginia) | David J. Jeanson (Pat) | Monday, 2-4, 7:00 | Kada Kitchens Cafeteria |
East Marietta | 18-A | L. Auburn Paulk (Pat) | Stanley R. Kelly (Emily) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Ramada Inn |
East Point | 18-A | Philip C. Lauria (Mary) | Claude W. McManus (Louise) | Thursday, 1-3, 7:00 | Admiral Benbow Inn |
Eastman | 18-C | Rex Parkerson (Carol) | William S. Hewitt (Marcelle) | Tuesday, 12:00 | Carriage Inn |
Echols County | 18-C | Jimmy Lee Bennett (Janie) | Jackie L. Carter (Mary Bell) | Monday, 4, 7:00 | Homes of Members |
Edison | 18-C | Sam Hammond Jr. (Betty) | Charles W. Mask (Mary) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Lions Club Horse Show Grounds |
Elberton | 18-D | Jimmy Johnson (Shirley) | Louie W. Frost, Jr. (Anita) | Monday, 1-3, 7:30 | Elberton Civic Center |
Ellaville | 18-E | Joseph S. Eason | Mitchell E. Ellis (Janet) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Donna Lynn Restaurant |
Ellijay | 18-A | John W. Thomas, Jr. (Myra) | Benjamin A. Roberts (Ruth) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Executive Park | 18-D | Charles J. "Chuck" Bokowy (Patricia) | Larry W. Potts (Rhonda) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Travelodge Inn |
Fairfield | 18-E | Mike Farish | Lee Jones (Judy) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Fairfield Plantation Country Club |
Fitzgerald | 18-C | Charles McWhorter (Marsha) | Craig Bush (Tisa) | Tuesday, 12:30 | Colony House Restaurant |
Fleming | 18-F | David L. Ness | Kenneth E. Lichtenfels (Lynn) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Fleming Lions Clubhouse |
Floyd County | 18-A | Bobby Eason (Peggy) | David Stelts | Tuesday, 1-3, 7:30 | Partridge Café |
Folkston | 18-B | Russel L. Dotson | Laverne Crews | Monday, 2-4, 7:30 | Ridgecliff Restaurant |
Forsyth | 18-E | F. Elmo Remick | W. Clayton Lancaster | Monday, 2-4, 7:00 | Holiday Inn |
Forsyth County | 18-D | George B. Allen (Lynda) | Jim Otwell (Carol) | Monday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Fort Gaines | 18-C | C. M. Cook (Sue) | Jack Durham (Lorraine) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Tommy's Fish Center |
Fort Valley | 18-E | C. Warren Thompson (Cheryl) | C. V. Glisson (Frances) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Club House |
Francis Lake | 18-C | Jimmy C. Davis Sr. (Carolyn) | Lester Parker | Tuesday, 2-4, 7:00 | Civic Center |
Gainesville | 18-D | Eddie K. Martin (Dinah) | William W. Banks (Charlotte) | Tuesday, 12:05 | Holiday Hall |
Garden City | 18-B | William Thomas Niver Jr. (Madalyn) | Paul Harvey Jones (Reba) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Garden City Community House |
Georgetown | 18-C | William "Ed" Ellis (Eloise) | George M. Phillips (Sarah) | Thursday, 3, 8:00 | Holiday Inn |
Glascock County | 18-F | Johnny E. Miller (Judy) | Richard Bopp (Scottie) | Monday, 1-3, 7:00 | Various |
Glennville | 18-B | Don Cobb (Judy) | Joseph D. McGovern (Alice) | Monday, 1-3, 6:30 | The Mascot Restaurant |
Golden Isles | 18-B | Peter J. Nermoe (Lynn) | E. A. Steipe (Frances) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Bennie's Red Barn |
Greensboro | 18-F | Samuel "Chips" Atkins (Marsha) | Ray A. Marchman (Margaret) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Tappan House Restaurant |
Greenville | 18-E | Henry J. Barnes (Pat) | Robert E. Sistrunk | Thursday, 1-3, 7:30 | American Legion Hall |
Griffin | 18-E | Thomas E. Campbell (Jessalyn) | James F. Boyd (Elizabeth) | Thursday, 2-4, 7:00 | Griffin Moose Lodge |
Grovetown | 18-F | Ben H. Dietz | Bruce C. Cowles (Laura) | Tuesday, 2-4, 7:30 | City Hall |
Hahira | 18-C | Edwin Dasher | Riley Howard | Monday, 1-3, 7:00 | Hahira Lions Club Den |
Hampton | 18-E | Robert Whitaker (Regina) | Julian Rowan (Eloise) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Gregory's Restaurant |
Hapeville | 18-A | Melvin E. Denney (Kat-Dee) | Leonard B. Peeples (Erica) | Thursday, 2-4, 7:30 | Morrison's Cafeteria |
Harlem | 18-F | Bruce Whitfield | James R. Grice (Iris) | Monday, 2-4, 7:30 | Harlem Woman's Club Building |
Harris County | 18-E | John Whoyton (Martha) | James R. Mosley (Ellen) | Monday, 1-3, 7:30 | Callaway Gardens Inn |
Hartwell | 18-D | Johnny Mansfield (Julia) | David Little (Debbie) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Willis Cafeteria |
Hawkinsville | 18-C | Larry D. Daniels (Betty) | Joseph W. Newton (Janice) | Tuesday, 12:00 | The Steak House |
Hazlehurst | 18-B | Marvin Williams (Jean) | Billy G. Taylor (Hazel) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Big House Restaurant |
Heard County | 18-E | Tim Jackson (Teresa) | Ed Johnson (Barbara) | Monday, 2-4, 7:30 | Scout Hut |
Hinesville | 18-B | Homer L. Smith (Omagene) | Jarve E. Bennett (Mary Lou) | Monday, 1-3, 7:30 | First United Methodist Church |
Hogansville | 18-E | James S. Campbell (Lynn) | Harold E. Giles (Sherrelle) | Monday, 1-3, 12:00 | Cannons Restaurant |
Ideal | 18-E | Donald A. Massey (Elizabeth) | Allen Massey (Linda) | Monday, 2-4, 7:00 | Ideal Club House |
Iron City | 18-C | Ronnie Ingram (Brenda) | Keith Strong (Patty) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Iron City Community Center |
Jacksonville | 18-B | Preston C. Fussell (Louise) | Charles Jones (Elizabeth) | Monday, 2, 7:30 | Jacksonville Lions Club House |
Jasper | 18-A | M. C. McDaniel (Betty) | W. A. Gooch (Deane) | Thursday, 2-4, 7:00 | Woodbridge Inn |
Jefferson | 18-D | C. Robert Bates (Mary) | Conrad Lavener (Hilda) | Monday, 2-4, 7:00 | Ken's Restaurant |
Jekyll Island | 18-B | Roland A. Brandt (Janet) | Leonard R. Brickey (Helen) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Wanderer Motel |
Jesup | 18-B | Charlie Feltman (Pattie) | Charlie Woodson (Nancy) | Tuesday, 2-4, 6:45 | Western Steer Steakhouse |
Jones County | 18-F | Henry E. Etheridge (Joanne) | Robert H. Wells (Margaret) | Thursday, 2-4, 7:00 | Hadden's Restaurant |
Kingsland | 18-B | Ray Dowdy (Carol) | Wilton L. Gibson (Arlene) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Tomachi Chi's Restaurant |
LaFayette | 18-A | William P. Slack (Pat) | Randy Street (Diane) | Thursday, 12:00 | Surrey Restaurant |
LaGrange | 18-E | Dr. William Fackler (Madree) | Chris Cleaveland (Lesa) | Tuesday, 12:00 | Highland Country Club |
LaGrange Evening | 18-E | Don Olinger (Connie) | Mike Nothem (Barbara) | Thursday, 2-4, 7:00 | Highland Country Club |
Lake Wildwood | 18-E | Bill Trofemuk (Joan) | Cecil Canady (Jane) | Monday, 1-3, 7:30 | Lake Wildwood Clubhouse |
Lakeview- Ft. Oglethorpe | 18-A | Robert Clark (Mary Ellen) | A. H. "Jack" Spurgeon (Doris) | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin Steak House |
Lanier (Gainesville) | 18-D | William L. Bennett (Louise) | Raymond L. Kent (Camille) | Thursday, 1-3, 7:00 | Dry Dock |
Lanier County | 18-C | Ernest Yap (Rhonda) | Jimmy V. Benefield (Linda) | Wednesday, 2-4, 12:00 | LaCo Restaurant |
Laurel Ridge | 18-D | Alton Jones (Beth) | Ray Rowell (Sue) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Cox Hall, Emory University |
LaVista | 18-D | George W. Blackburn (Adelia) | Lewis W. de Jarnette (Hildreth) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ramada Inn |
Lavonia | 18-D | Earnest Jackson lll (Mary Lou) | Andy Dove (Claudette) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Ramada Inn |
Lawrenceville | 18-D | Robert Bolen (Dwayne) | Robert Rodatus (Nancy) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Dover House Restaurant |
Leesburg | 18-C | Jack M. Fore, Sr. (Doris) | L. Brad Hatfield (Sue) | Monday, 2-4, 7:00 | Ga. 195, Leesburg |
Liberty Coastal | 18-B | Grady L. White (Shirley) | George R. Hurst (Betty Sue) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Old Dorchester School |
Lilburn | 18-D | Don E. Brooks (Madge) | Stewart Whitlow (Shirley) | Monday, 1-3, 7:00 | Golden Corral |
Lincolnton | 18-F | James H. Rigsby, Jr. (Kent) | Larry Collins (Emmye) | Thursday, 4, 7:00 | Lincolnton Clubhouse |
Lithonia | 18-D | Edward C. Howard (Vivian) | L. T. Brown (Dema) | Monday, 1-3, 7:15 | Granny's Kitchen |
Lizella | 18-E | C. Raymond Johnson (Mary) | Robert Campen (Frances) | Monday, 2-4, 7:30 | Lizella Methodist Church |
Loganville | 18-D | Wendell H. Gelger (Peggy) | Lanier Johnson (Retha) | Monday, 1-3, 7:30 | Loganville United Methodist Church |
Long County | 18-B | W. Price Chapman, Jr. (Connie) | Bob Boland | Thursday, 2-4, 7:30 | Various |
Louisville | 18-F | Travis W. Taylor (Jo) | Robert M. McGill (Linda) | Wednesday, 2-4, 8:00 | Louisville Lions Club Building |
Lumber City | 18-B | Elton B. Darby | Gary Webster (Elaine) | Monday, 1, 7:30 | Community House |
Lumpkin | 18-C | W. E. Cannington Jr. (Patty) | Matthew M. Moye (Georgia) | Monday, 1-3, 7:30 | Michele's Restaurant |
Luthersville | 18-E | Cleveland Bedgood (Betty) | Norman I. Rowe | Monday, 1-3, 7:30 | Lutherville City Hall |
Lyons | 18-B | Warren Culpepper (Ellen) | Roy L. Stewart (Judith) | Monday, 2-4, 12:00 | Cabaret |
Macon | 18-E | Dr. William A. Williams, Jr. (Ann) | Raymond C. Smith Jr. | Tuesday, 1:15 | Macon Health Club |
Macon Cross Keys | 18-E | E. S. "Bill" Tinsley (Hilda) | C. W. McMahon (Martha) | Thursday, 1-3, 7:30 | Shoney's |
Macon Rutland | 18-E | Reggie Wilson (Beverly) | Steve Creech (Pam) | Thursday, 1-3, 7:30 | Rutland Community Center |
Macon Southside | 18-E | Douye E. Green (Ruth) | Karl Bechtel (Bonnie) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Macon YWCA |
Macon Vine-Ingle | 18-E | Robert A. Sanders (Vineta) | M. Royce Gordon (Marian) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Macon Health Club |
Madison | 18-F | Jerry O. Stapp (Carol) | William G. Adair (Mary) | Tuesday, 2-4, 7:30 | VFW Hall |
Manchester | 18-E | Allan W. Moore (Teresa) | Richard Day (Priscilla) | Monday, 1-3, 7:00 | Coffey's Pot Restaurant |
Marietta | 18-A | Howard H. Hamby, III (Suzanne) | William M. Dodd III (Lucy) | Thursday, 2-4, 7:00 | Jimmy the Greek Restaurant |
Martin | 18-D | Charles D. Graves, Sr. (Jo) | Tony Graves | Thursday, 1-3, 7:30 | Martin Community Center |
Martinez-Evans | 18-F | Ben J. Deitz (Shelly) | Joe S. McKenney (Helen) | Thursday, 1-3, 7:30 | Western Steer |
McCaysville | 18-A | William Randy Slater | Boyd Wayne Rule (Lucy) | Thursday, 1-3, 6:15 | Arp's Restaurant |
McDonough | 18-E | John D. Rucker (Sandy) | Walker McGarity (Eudora) | Monday, 2-4, 7:00 | Sizzling Platter Restaurant |
McRae | 18-B | James O. Ray (Erma) | Michael P. Clanton (Ivey) | Monday, 12:00 | Long Horn Restaurant |
Menlo | 18-A | Buddy Barnes (Katie) | Ed Thompson (Yvonne) | Monday, 1-3, 7:00 | Menlo School Cafeteria |
Metter | 18-B | Kenneth W. Bryant (Diane) | James O'Brien (Sarah) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Denver's Restaurant |
Midville | 18-F | M. E. Brinson (Dot) | Ray Womack (Martha) | Tuesday, 1-3, 7:00 | McKinney Pond |
Milan | 18-B | Mickey Martin (Shirley) | Jack J. Shepherd | Monday, 3, 7:30 | Milan Elementary School |
Milledgeville | 18-F | J. C. Williams (Jenny) | Ed Menger, Jr. (Doshia Ann) | Thursday, 1-3, 7:30 | Days Inn |
Millen | 18-F | Robert Fields (Ellen) | Lamar B. Gay (Mary Ellen) | Monday, 2-4, 7:30 | Mills Restaurant |
Monroe | 18-D | Frank Smith (Deborah) | Rod Brenner (Sally) | Monday, 2-4, 7:30 | Monroe Municipal Auditorium |
Montezuma | 18-E | Warren Vance (Sylvia) | Lyn Gresham (Roberta) | Thursday, 2-4, 7:00 | J. C. Club House |
Montgomery County | 18-B | Edward Richardson (Luvada) | Lewis W. Strickland (Sally) | Thursday, 2-4, 7:30 | Snack Shack |
Morrow | 18-E | William D. Culps (Bobbie) | Jim Wilson (Linda) | Thursday, 2-4, 7:30 | Flanders Restaurant |
Moultrie | 18-C | Grover Reeves (Martha) | Roscoe M. Stallings (Betty) | Monday, 7:00 | Goldleaf Restaurant |
Mountain View | 18-A | Richard P. Taylor (Wynda) | Howard German (Barbara) | Monday, 2-4, 7:00 | Mountain View School |
National Hills | 18-F | Robert D. Phillips (Jean) | Charles F. Byrd, Jr. (Barbara) | Friday, 1-3, 7:45a | Schwartz' Restaurant |
Newnan | 18-E | Dr. Gene Spier (Nan) | Claude Vickers (Cheryl) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Norcross | 18-D | William Heron (Roberta) | Dr. John C. Deveny (Holly) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
North Decatur | 18-D | Burns C. Cox, Jr. (Janice) | Edward L. Ramlow (Phyllis) | Monday, 2-4, 7:00 | Cox Hall, Emory University |
North Dekalb | 18-D | John L. Dixon (Linda) | Tom E. Jack (Elizabeth) | Monday, 2-4, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
North East Cobb | 18-A | Howard Nace (Juanita) | Cecil Cochran (Lila) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Flanders Restaurant |
Northlake | 18-D | Albert Polczynski (Lee) | Albert G. Woelfle (Ellie) | Tuesday, 1-3, 7:00 | El Chico's Restaurant |
Ocilla | 18-C | Richard Williamson (Faith) | Thomas A. Robinson (Beth) | Thursday, 2-4, 12:00 | Ocilla Community House |
Oconee | 18-D | Edmund Dills (Edna) | J. B. Holbrooks (Peggy) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Walton EMC |
Odum | 18-B | F. Wade Odum (Lanette) | Tommy Sharpe (Evonne) | Thursday, 1-3, 7:30 | Odum Recreation Center |
Oglethorpe | 18-E | James R. Tanner (Evelyn) | Rev. William Deakins (Betty) | Thursday, 2-4, 7:00 | Oglethorpe Lions Club House |
Oxford | 18-F | Claude Phillips (Jean) | John T. Cline (Marie) | Thursday, 1-3, 7:30 | City Hall |
Patterson | 18-B | Eldridge Thomas (Kathleen) | R. C. Cunningham (Lucy) | Monday, 1-3, 7:00 | Patterson Lions Park |
Pearson | 18-B | Wade E. Brown (Candace) | William L. White (Angela) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Smokehouse Restaurant |
Pelham | 18-C | Robert H. Jones (Cathy) | Hill Bennett (Nora) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Pelham City Hall |
Pembroke | 18-B | William J. Anderson (Mary) | Robert Bowers (Mary Jane) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Doris' Pembroke Café |
Perry | 18-E | Thomas E. Adams (Barbara) | Gregory A. White (Annolene) | Tuesday, 1-3, 7:30 | New Perry Hotel |
Pike County | 18-E | Robert L. Eaton (Connie) | James D. Turpin (Betty) | Monday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
Plains | 18-C | John Williams (Cindy) | William E. Wise | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Pooler | 18-B | T. T. Nichols (Eunice) | Glenn Allen (Diane) | Monday, 2-4, 7:30 | Trinity United Methodist Church |
Port Wentworth | 18-B | Cody J. Ellison (Mildred) | James L. Coursey (Betty) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Poulan | 18-C | Joe Anglon (Georgia) | Ronald Hudson | Thursday, 2-4, 7:30 | Community Building |
Powder Springs | 18-A | James S. Cash (Sue) | A. H. Hardy (Ray) | Thursday, 2-4, 7:00 | Tiffany's Restaurant |
Pulaski | 18-C | George Smith (Betsy) | L. Eugene Nobles (Eunice) | Thursday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Quitman | 18-C | C. Bernard Cooper (Edna) | Harry R. Hardwick (Charlene) | Thursday, 7:30 | Lions Den |
Rehoboth | 18-D | Bill Chandler (Virginia) | John Holladay (Helen) | Tuesday, 1-3, 7:00 | University Heights United Methodist Church |
Reidsville | 18-B | Doyle Stewart (Janet) | J. Lewis Lynn (Wanda) | Monday, 3, 7:30 | Reidsville Community House |
Richland | 18-C | John R. Giddens (Claudia) | Sidney P. Watson | Monday, 2-4, 7:30 | D & D Restaurant |
Richmond Hill | 18-B | Joe D. Morgan | John G. Brewer (Sallie) | Wednesday, 3, 7:30 | Home of W. W. Speir |
Rincon | 18-B | John B. Radford (Mary Nell) | Meddie T. Still lll (Barbara) | Monday, 1-3, 7:30 | Rincon Community Building |
Riverdale | 18-E | Jim Evans (Ramona) | Robert S. Cherry (Betty) | Monday, 2-4, 7:30 | Shanes Restaurant |
Rochelle | 18-C | Ricky J. Maddox | Wendell H. Howell (Margaret) | Monday, 1-3, 7:30 | Cindy's |
Rock Spring | 18-A | Jeff Potts (Con) | A. J. Isbell (Marian) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Rock Spring Elementary School |
Rockmart | 18-A | Ray E. Godbee, Jr. (Sarah) | Larry T. Pruitte (Susan) | Monday, 1-3, 7:00 | Woman's Club |
Rome | 18-A | John M. Welborn (Nora) | Andrew W. Derrick (Camille) | Tuesday, 12:30 | Holiday Inn |
Rossville | 18-A | Gary W. Case (Mary Jo) | Andrew J. Stephens (Ruby) | Monday, 2-4, 7:30 | Rossville High School |
Roswell | 18-A | Edward C. Mann (Cindy) | J. B. Corder (Eva) | Monday, 1-3, 7:30 | South Fulton Development Center |
Royston | 18-D | Charles Fields (Rubina) | Morris Andrews (Mazelle) | Thursday, 1-3, 7:30 | Roystonian Restaurant |
Sandersville | 18-F | Charles Lee (Betty) | Joe Griswell (Helen) | Friday, 1:00 | Clinton Restaurant |
Sandy Springs | 18-A | Phil B. Nason (Doris) | Leon O. Foster (Lillian) | Wednesday, 1-3, 7:00 | Campbell-Stone Apartments |
Savannah | 18-B | Ben M. Schlosser (Annette) | James T. Meadows (Ruth) | Thursday, 1:00 | Ramada Inn |
Savannah Chatham South | 18-B | G. S. "Shorty" Grissom (Mary) | James T. McGinn (Myrtle) | Thursday, 2-4, 7:30 | Officers Club, Hunter Army Airfield |
Savannah Port City | 18-B | Edwin W. Silas (Mary Lou) | Fred D. Standard (Billie) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Officers Club, Hunter Army Airfield |
Screven | 18-B | James A. Mikell (Pauline) | A. M. Mikell (Juanita) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Screven Community Center |
Senoia | 18-E | Coy Lee E. Dyson (June) | G. Zollie Cole (Eleanor) | Monday, 2-4, 7:30 | American Legion Building |
Shellman | 18-C | Jimmie Toole (Brenda) | L. R. Rigsby (Ruth) | Thursday, 1-3, 8:00 | Oliver Hall |
Smyrna | 18-A | Virgil E. Lewis (Hazel) | R. Cecil Haralson, Jr. (Gennie) | Thursday, 1-3, 7:30 | Farmer John's |
Snellville | 18-D | Gervice C. Williams (Katherine) | Charles R. Hager lll (Anne) | Thursday, 1-3, 7:30 | Walton EMC |
Social Circle | 18-D | Lovic C. Warren (Carol) | Robert W. Stewart (Nell) | Monday, 1-3, 6:30 | Social Circle High School |
Soperton | 18-F | Charles R. Carr (Marvel) | Wade Clark (Ann) | Thursday, 2-4, 7:00 | Soperton Community House |
South Cobb | 18-A | Phillip C. Tucker (Eloise) | Harold Baker (Pauline) | Monday, 1-3, 7:30 | Palms Restaurant |
Southwest Dekalb | 18-D | Russell E. Rhoads (Wilma) | Harold D. Tiller (Hildagard) | Monday, 2-4, 7:30 | Piccadilly Cafeteria |
Sparta | 18-F | Billy Hargrove (Harriet) | Butch Bohannan (Marsha) | Wednesday, 1:00 | Four Steers Restaurant |
Springfield | 18-B | Donald B. Nelson (Louise) | Ronnie H. Brooks (Beth) | Thursday, 2, 7:30 | Springfield United Methodist Church |
Statesboro | 18-B | Inman Davis (Runette) | Edwin L. Cook (Kay) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Stockbridge | 18-E | Ronnie Simmons (Ronda) | Hans Broader (Lyndy) | Monday, 1-3, 7:00 | Country Fisherman |
Stone Mountain | 18-D | Bob Nichols (Jo) | Elwood C. "Woody" Craddock (Paula) | Thursday, 1-3, 7:00 | Country Buffet |
Summerville | 18-A | Bobby Thornberry (Margaret) | John W. King (Elliotte) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Round Table Restaurant |
Swainsboro | 18-F | Phil Jones (Bessie Mae) | Robert P. "Bob" Lyons (Barbara) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Sylvania | 18-F | Donald P. Toole (Goldie) | Michael E. Pullen (Susan) | Monday, 2-4, 7:30 | Town House Restaurant |
Sylvester | 18-C | J. E. Whitfield (Clarie) | Elmo Agoos (Pearl) | Monday, 1-3, 7:00 | Sylvester Woman's Club |
Talbotton | 18-E | David C. Jordan | Joe S. Johnson (Winifred) | Monday, 2-4, 7:30 | Community House |
Tallapoosa | 18-E | Jess L. Newman (Betty Jo) | M. B. Lanier (Mable) | Thursday, 12:00 | Talley Mountain Country Club |
Tallulah Falls | 18-D | D. L. Lovell (ByRee) | Glynn V. Worley (Shari) | Monday, 4, 7:00 | Tugalo Community Center |
Temple | 18-E | Johnny A. Hopson (Pat) | Clarence Grice (Eloise) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Alden's Café |
Thomaston | 18-E | James A. Robinson, Jr. (Kay) | B. "Ted" Matthews (Betty) | Monday, 2-4, 7:00 | Hotel Upson |
Thomasville | 18-C | Dale Boland (Linda) | Gary Cullens (Glenda) | Monday, 7:30 | Golden Corral |
Thomasville Noon | 18-C | Joseph A. Milton (Emily) | Charles M. Coram (Julie) | Tuesday, 12:00 | Plaza Restaurant |
Thomson | 18-F | Alpha Peebles (Mattie) | William G. Bross | Tuesday, 7:00 | Lions Club Building |
Tifton | 18-C | James Stansell (Linnie) | Gary Goscho (Marilyn) | Monday, 12:00 | Ramada Inn |
Toccoa | 18-D | Clarence Gregory (Betty) | Howard Foster (Janice) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Plaza Motor Inn |
Towns County | 18-D | F. Lynwood Anderson (Linda) | George W. Shongut (Sylvia) | Wednesday, 2-4, 7:30 | Young Harris College Cafeteria |
Trion | 18-A | Otis Grogan (Shirley) | Robert E. Bennett (Ann) | Monday, 1-3, 6:30 | Round Table Restaurant |
Tucker | 18-D | Richard A. Kramer (Gail) | Louis Mayer (Lorene) | Monday, 1-3, 7:00 | Duff's Smorgasbord |
Tunnel Hill | 18-A | Alfred M. "Hub" Griffin (Dottie) | Tom P. Smith (Jane) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Twiggs County | 18-F | James W. Arnold (Millie) | Angus Hart (Leonora) | Tuesday, 2-4, 7:00a | Me Ma's Restaurant |
Twin City | 18-F | Charles W. Stewart (Era) | Cecil G. Rogers (Fannie Louise) | Thursday, 1-3, 8:00 | Lions Clubhouse |
Unadilla | 18-C | J. D. Williford (Louise) | Hubert Whiddon, Jr. (Frances) | Thursday, 2-4, 12:00 | All States Restaurant |
Union County | 18-D | Arthur M. Gurr (Betty) | Neil V. Hamby (Sue) | Thursday, 2-4, 7:00 | Milton Inn |
Union Point | 18-F | Harold Thompson (Joyce) | Ralph J. Martin (Shirley) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Valdosta | 18-C | Herman Weeks (Katie) | W. E. Glenn (Betty) | Tuesday, 12:00 | Bavarian Inn Restaurant |
Valdosta Evening | 18-C | R. D. Martin (Hildegard) | Jack L. Rihm (Judy) | Thursday, 2-4, 7:30 | Bavarian Inn Restaurant |
Vidalia | 18-B | Lamar Powell (Bernice) | Bill Gunnells (Kaye) | Monday, 6:30 | Southern Café |
Vienna | 18-C | John S. Causey (Lady) | David C. Humber (Blakely) | Monday, 2-4, 7:30 | Vienna Fire Department |
Villa Rica | 18-E | Jimmie F. Long (Penelope) | Teddy Williamson (Glenda) | Thursday, 2-4, 7:30 | Rock Inn Restaurant |
Wadley | 18-F | Jack H. Gladin (Audrey) | C. D. Lester (Frances) | Monday, 1-3, 12:05 | Wadley Café |
Warner Robins | 18-E | Myron A. Becraft (Lillian) | James T. Bentley (Top) | Wednesday, 2-4, 7:30 | 20th Century Cafeteria |
Warner Robins Noon | 18-E | John P. Kinsler (Martha) | Earnest Q. Green (Katie) | Monday, 2-4, 1:00 | Western Sizzlin |
Warwick | 18-C | John M. Johnson (Jeanette) | Charlie F. Young (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Washington | 18-F | Albert Willis (Marlene) | Grady Rogers | Monday, 1-3, 12:05 | Lions Club Building |
Waverly Hall-Ellerslie | 18-E | Riser "Billy" Williams (Sherril) | O. Street Dendy (Betty) | Thursday, 1-3, 7:30 | Back 40 Restaurant |
Waycross | 18-B | Ellis Johnson (Nola) | Robert Setser (Denise) | Tuesday, 1:00 | Ware Coffee Shop |
Waycross Okefenokee | 18-B | James A. Beal (Sharon) | B. J. Harwood (Christine) | Monday, 7:30 | Ware YMCA |
Waynesboro | 18-F | Tommy D. Cummings | Harvey L. Sapp | Tuesday, 1-3, 7:00 | Denny's Restaurant |
West Cobb | 18-A | James F. Walters (Betty) | Randy Scamihorn (Deborah) | Monday, 1-3, 7:30 | McCall's Restaurant |
West Jackson | 18-D | William L. Kinney (Ruth) | John E. Stroud (Hazel) | Thursday, 1-3, 7:30 | Womans Club House |
West Point | 18-E | Jeffrey Laseter (Susan) | Robert K. Dickinson | Wednesday, 12:00 | Riverside Country Club |
White County | 18-D | Howard A. Miller, Jr. (Hannah) | Comer Van Diver (Bert) | Monday, 2-4, 6:30 | Gateway Inn Restaurant |
Wilmington Island | 18-B | Ben K. Ricketson (Olivia) | Arthur C. Duncan (Jeanette) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Jug Parrish |
Winder | 18-D | Henry B. Mays (Ann) | Donald R. Hardigree (Doris) | Thursday, 2-4, 7:15 | Winder Lions Club House |
Winterville | 18-D | Darrell Gabriel (Glenda) | Ben Tuggle (Barbara) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodbine | 18-B | J. D. Proctor (Ella) | Lyde T. Thomas (Winnie) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodbury | 18-E | Kirby Johnson | Ken Barnes | Monday, 2-4, 7:00 | Community Club House |
Woodstock | 18-A | Ralph Huey (Ruth) | Paul F. Magee (Mildred) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Old Dixie Inn |
Wrens | 18-F | Merrill Callaway (Billie Jean) | Steve Norton (Debra) | Monday, 1-3, 7:30 | Boy Scout Hut |
Wrightsville | 18-F | Mot E. Skinner (Lucie) | J. M. Cook Jr. (Mary) | Tuesday, 2-4, 6:30 | Paul's Café |