Lions of Georgia, Club History 1986-1987
District Governor: District A, Bob Jamison, Alpharetta, Ga. | |||||
District Governor: District B, Larry G. Taylor, Alma, Ga. | |||||
District Governor: District C, James E. "Jim" Ervin, Albany, Ga. | 1986-87 | ||||
District Governor: District D, Lloyd C. Prewett, Dunwoody, Ga. | Clubs: 314 | ||||
District Governor: District E, Robert "Bob" W. King, Atlanta, Ga. | |||||
District Governor: District F, Johnny W. Bagwell, Augusta, Ga. | |||||
Coucil Chairman: James E. Ervin, 18-C, Albany, Ga. | |||||
State Secretary: Linda Selby (1986- present) | |||||
Club | District | President | Secretary | Meeting Day and Time | Meeting Location |
Abbeville | 18-C | David E. Morgan lll (Kelly) | Carl W. Gillespie, Jr. (Madeline) | Monday, 1-3, 6:30 | Lions Club House |
Adairsville | 18-A | Reed Hobson (Dorothy) | Hill Johnson (Marta) | Monday, 1-3, 7:30 | Little Rock Café |
Adel | 18-C | Tom Oliver (Betty) | Dan Cowart (Louise) | Tuesday, 1-3, 12:00 | King Frog Restaurant |
Adrian | 18-F | Billy Flanders | Wilbur G. Stephens, Jr. (Kaye) | Thursday, 1, 7:00 | Sheppard's Restaurant |
Alamo | 18-B | A. Arnold Horton (Christy) | David H. Williams (Sue) | Monday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Alapaha | 18-C | Donald Stodghill (Elaine) | Barney Philpat (Linda) | Monday, 2-4, 8:00 | Lions Clubhouse |
Albany | 18-C | William "Billy" Coleman (Judy) | Lee Bishop (Dottie) | Tuesday, 1:00 | Merry Acres Restaurant |
Alma | 18-B | Robert W. Goodman (Debra) | Wayne Anderson (Patricia) | Monday, 7:00 | Alma Lions Den |
Alpharetta | 18-A | Wallace Blalock (Miriam) | H. Scott Warren (Sharon) | Thursday, 2-4, 7:30 | Masonic Hall |
Americus | 18-C | James Woodard (Karen) | George Erwin Jr. (Eloise) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Georgia Southwestern Cafeteria |
Arlington | 18-C | Oscar A. Brooks (Eloise) | John C. Dallas (Nancy) | Monday, 2-4, 12:00 | Arlington House Restaurant |
Athens | 18-D | Chip Lyness (Margie) | Pat Mercardante (Mona) | Thursday, 1:00 | Holiday Inn |
Athens West | 18-D | Ed Standera (Martha) | Cecil H. Oglesby, Jr. (Madge) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Western Steer Steakhouse |
Atlanta | 18-A | Perry O. Lemmons (Betty) | George B. Dakan (Dot) | Friday, 12:00 | Atop the Merchandise Mart |
Atlanta Buckhead | 18-A | Tom Blalock | Patrick A. Arnold | Monday, 2-4, 6:30 | Neiman-Marcus Zodiac |
Atlanta Henry Grady | 18-A | Robert D. Quinn (Anita) | Fred Wilenchek (Helen) | Monday, 2-4, 7:00 | Old Hickory House Restaurant |
Atlanta Korean | 18-A | Hee Il Song | Ye Soon Kim | Thursday, 2-4, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
Atlanta Northeast | 18-A | Howard C. Morris (Josephine) | Dr. Gerald Hoffman (Lena) | Thursday, 1-3, 7:00 | Anchor Savings |
Auburn-Carl | 18-D | Herman Anderson (Olive) | C. Van Elliott (Hazel) | Monday, 2-4, 7:30 | Auburn Carl Lions Club Building |
Augusta | 18-F | Dr. Robert E. Tanner (Martha) | Walker L. Dupree (Helen) | Tuesday, 1:00 | Augusta Civic Center |
Augusta Forest Hills | 18-F | Philip R. Young lll | Robert Smith | Tuesday, 1:00 | Terrace Plaza |
Augusta Garden City | 18-F | Gerald M. Foreman (Rosalind) | Lee M. Morris, Jr. (Diane) | Monday, 7:00 | Western Sizzlin |
Augusta National Hills | 18-F | Norman L. Daniels (Carolyn) | Charles F. Byrd (Barbara) | Friday, 1-3, 7:30 | Schwartz's Restaurant |
Austell | 18-A | Rev. Dr. Hugh B. Duling Jr. | Homer W. Brannon (Edna) | Monday, 2-4, 7:00 | Bonanza Restaurant |
Baconton | 18-C | Joseph B. Tyre (Jackie) | James B. Breedlove (Elise) | Monday, 1-3, 7:30 | Community House |
Bainbridge | 18-C | Jimmy Dickson (Ulrike) | Don Sickmon PDG (Carolyn) | Wednesday, 2-4, 12:00 | Charter House Inn |
Bainbridge Evening | 18-C | Hasistan Wilkinson | Harper Daniel Jr. (Melinda) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Moby Dick II Restaurant |
Ball Ground | 18-A | Lige Hammontree Jr. (Doris) | Fred L. Boling | Tuesday, 2-4, 7:30 | Community Building |
Banks County | 18-D | Larry Butler (Lavern) | J. N. Rigsby (Margaret) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Senior Citizens Building |
Barnesville- Lamar | 18-E | Bobby Burnette (Bobby) | Charle Knowles (Jane) | Thursday, 2-4, 6:30 | Woman's Club House |
Baxley | 18-B | Roy R. Robson | Jack D. Allagood (Janice) | Monday, 1-3, 7:00 | Freewill Baptist Church |
Bellville | 18-B | William L. Pryor (Janice) | Ostell Smith (Sue) | Monday, 1-3, 7:30 | Methodist Church |
Bethesda | 18-D | Harold Walker (Joyce) | Talmadge Wiggins (Carolyn) | Monday, 2-4, 7:00 | Little Gardens Restaurant |
Blackshear | 18-B | William D. Tanner (Pam) | Boone B. Owen (Eugenia) | Thursday, 2-4, 6:30 | Oak Plaza Restaurant |
Blakely | 18-C | Ray Knight (Dot) | Sterling P. Jones (Louise) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Blakely Town and Country Club |
Bloomingdale | 18-B | W. E. Key (Virginia) | Jethro B. Donaldson, Jr. (Henrietta) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Den |
Bonanza-Jonesboro | 18-E | R. C. Nauck (Eleanor) | Gilbert Fitzgerald (Norma) | Thursday, 1-3, 7:30 | Holiday Inn |
Bowdon | 18-E | Bill Bowman | Norman Padgett | Tuesday, 1-3, 7:00 | Southern Lady |
Boynton | 18-A | Frank Pierce (Margaret) | Bill Noble | Tuesday, 2-4, 7:00 | Boynton Elementary School |
Brantley County | 18-B | Erwin Spears (Juanita) | Johnnie Crews (Patricia) | Monday, 2-4, 12:00 | Paloma Restaurant |
Bremen | 18-E | Rick Pollard (Patti) | John McClellan (Helen) | Tuesday, 11:30 | Holiday Inn |
Brunswick | 18-B | James C. Dickerson (Katy) | T. Randy Johns | Monday, 1:00 | Sallie McLain's Restaurant |
Buchanan | 18-E | Jimmy L. Sanders (Jean) | Billy C. Wilson (Vera) | Thursday, 2-4, 7:00 | Korner Grill |
Buena Vista | 18-E | Arthur S. Boyett (Geraldine) | Dr. Jimmy Hagler (Kay) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Buford | 18-D | Ken Martin Jr. | William G. Wiley | Thursday, 1-3, 7:00 | Buford Civic Center |
Bulloch | 18-B | Gilbert Groover (Dale) | Julian Dubuz | Tuesday, 1-3, 7:30 | R. J.'s Steakery |
Butts County | 18-E | Dr. Jon Danovic (Terri) | Dr. Jon Danovic (Terri) | Thursday, 2-4, 12:00 | Mason Jar Restaurant |
Byron | 18-E | Kenneth Walker (Mickey) | Lloyd A. Kirkland (Sue) | Thursday, 1-3, 7:30 | Byron Elementary School |
Cairo | 18-C | Max Dixon (Jeanie) | Johnny Mack Butler (Monteal) | Monday, 1-3, 7:30 | Downtowner Restaurant |
Calhoun | 18-A | Edward Worley (Martha) | Frank J. Burnette (Polly) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Holiday Inn |
Calvary | 18-C | Lex Moore (Joyce) | Earl Williams (Ann) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Calvary Lions Den |
Camilla | 18-C | Mel Jones (Terry) | Jim Lapham (Barbara) | Tuesday, 12:00 | Deen's Restaurant |
Canton | 18-A | Aaron N. Ingram (Janice) | Roger W. Carlson (Ann) | Thursday, 1-3, 12:00 | Pinecrest Restaurant |
Carnesville | 18-D | Paul Brister (Helen) | George W. Willis Jr. (Louise) | Monday, 1-3, 7:00 | First Bank & Trust |
Carrollton | 18-E | Joseph Doldan (Robin) | Joe R. Harris (Kathy) | Thursday, 12:00 | Sunset Hills Country Club |
Carrollton Evening | 18-E | J. Donald Duncan (Caroline) | William Pearson (Jeanette) | Monday, 2-4, 7:30 | Western Sizzlin |
Cartersville | 18-A | Lynn Carte (Kitty) | Richard McClurg | Tuesday, 12:00 | Quality Inn |
Cedartown | 18-A | Urel William Rutledge (Peggy) | Leon Morris (Gilda) | Monday, 1-3, 7:00 | Shanty Restaurant |
Centerville | 18-E | Morris Kirby (Barbara) | Jerry E. Grimsby (Margie) | Monday, 1-3, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
Chatsworth | 18-A | James Greeson (Virginia) | Alan Ridley | Tuesday, 2-4, 7:00 | Church of God of Prophecy |
Chattanooga Valley | 18-A | Leon Ellis (Jean) | J. D. Woodward (Sara) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Lions Club House |
Chester | 18-C | James E. Boyd (Billie June) | Billy Ray Phillips (Sue) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Community House |
Chickamauga | 18-A | Doyle Lewis (Velma) | Joe L. Arrington | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Club |
Clarkesville | 18-D | Bruce Nicholson (Brenda) | Phillip Roberts (Janice) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Adams' Rib Restaurant |
Classic City (Athens) | 18-D | Ralph W. Emerson (Martha) | Sammie B. Parkman (Gloria) | Monday, 2-4, 7:00 | Shoney's |
Claxton | 18-B | Raybon H. Moore (Anna) | Elmer C. Brewton | Tuesday, 1-3, 7:30 | Lions Club House |
Clayton | 18-D | Thois Masters (Sylvia) | Henry C. Belew | Thursday, 1-3, 7:00 | Chic 'N' Coop |
Clermont | 18-D | Cliff Wilson | Mancel Oliver (Emogene) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Clark House |
Clinch County | 18-B | Eddie Bishop | Tommy Lee | Monday, 1-3, 7:00 | Homerville Women's Club |
Cobb County | 18-A | Paul W. Horton (Janice) | Richard Reader (Dee) | Thursday, 1-3, 12:00 | Jilly's Restaurant |
Cobbtown | 18-B | Ray Archambeault (Ivagene) | Horace W. Shewmaker (Dorothy) | Tuesday, 4, 7:30 | Cobbtown Methodist Church |
Cochran | 18-C | James E. Cole (Betty) | James R. English (Bonnie) | Monday, 2-4, 7:30 | Middle Georgia Supper Club |
Colbert | 18-D | Marvin L. White (Ruthie) | J. Paul Burroughs (Roberta) | Thursday, 1-3, 7:00 | Colbert City Depot |
Colony City | 18-C | Rudy Melton (Voncille) | Alvin L. Strom (Margaret) | Thursday, 2-4, 7:30 | Colony House Restaurant |
Colquitt | 18-C | Ernie M. Sheffield (Susan) | Roy W. Bush (Annie Belle) | Tuesday, 2-4, 6:30 | Community Center |
Columbus | 18-E | Larry L. Taylor (Sharon) | Edward W. Campbell | Tuesday, 12:30 | Matinique Inn |
Columbus East | 18-E | Forest Colson (Ila) | Dr. Homer E. Wright (Gladys) | Thursday, 2-4, 12:00 | Ralston Towers |
Columbus Evening | 18-E | Jacob H. Wisenhall Jr. (Rita) | James W. "Fritto" Lay (Claire) | Thursday, 2-4, 7:00 | Mr. "J" Steakhouse |
Columbus Muscogee | 18-E | Charles L. "Pete" Moore (Emily) | Ronald W. Crooks (Vertie) | Monday, 12:30 | Ralston Towers |
Comer | 18-D | Elma Fields (Sharon) | Robert M. Almond (Melinda) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Commerce | 18-D | Dr. Sam A. Vickery (Barbara) | Richard Chambers (Anna) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Vickery's Restaurant |
Conyers | 18-F | Ben B. Poole (Carolyn) | Robert M. Polstra (Beth) | Monday, 1-3, 7:00 | Holiday Inn |
Cordele | 18-C | Russell Adams (Cathy) | Bobby W. Davis (Shirley) | Tuesday, 12:00 | Community Clubhouse |
Cordele Evening | 18-C | Jimmy E. Black | Alton B. Churchwell (Lana) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Western Steer Steakhouse |
Cornelia | 18-D | Steve Wright (Deborah) | Joseph Welborn | Monday, 1-3, 7:00 | The Steak House |
Covington | 18-F | John L. Rooks (Christine) | Roy T. Cook (Mildred) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Club Pavilion |
Crawford County | 18-E | David Mincey (Susan) | Vernon Alligood (Jerri) | Thursday, 1-3, 7:30 | Crawford County Extension Office |
Cusseta | 18-E | Harless C. Sharp (Venice) | Jimmy D. Moore (Jean) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Lions Den |
Cuthbert | 18-C | Ken Athon (Cheryl) | Tom Lindsey (Sarah) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Boy Scout House |
Dade County | 18-A | Henry Elliott (Kate) | James B. Geddie (Clara) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Various |
Dahlonega | 18-D | Bradely Tyson (Judy) | David Morris (Bonnie) | Thursday, 2-4, 7:00 | Danny's Restaurant |
Dallas | 18-A | Don Rausher | Joe D. Largin (Susan) | Thursday, 1-3, 7:30 | Briar Patch Restaurant |
Dalton | 18-A | Franklin G. Pierce Jr. (Nancy) | Daniel P. Davis Jr. (Sarah Ann) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Cherokee Restaurant |
Dalton Noon | 18-A | Jed Ravenholt (Katherine) | Grady McDaniel (Harriet) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Western Steer |
Darien | 18-B | Eula B. Kennedy (Gladys) | Ralph G. Huff (Frances) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Park |
Dawson | 18-C | Charles M. Ward (Mary) | James E. Wilson (Melonie) | Tuesday, 7:30 | Dawson Lions Club House |
Dawsonville | 18-D | Bernard Genrich (Martha) | Harold Lane (Gwen) | Monday, 1-3, 7:00 | Amicalola House |
Dearing | 18-F | Ronnie W. Smith (Leila) | Ray Washington (Ann) | Monday, 2-4, 7:30 | Dearing Park |
Decatur | 18-D | Michael M. Sheffield | James F. Mayfield (Mildred) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Dekalb Federal Savings & Loan |
Dekalb Central | 18-D | Emmett Childers (Frances) | Richard B. Fewell Jr. (Bonnie) | Thursday, 2-4, 7:00 | Applehouse Cafeteria |
Donalsonville | 18-C | Will Barber | Leon A. Barnes (Betty) | Tuesday, 12:00 | Lions Hall |
Dougherty | 18-C | Roy Reynolds (Lillian) | George L. Williams (Mary) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Gargano's East |
Douglas | 18-B | Julian L. Meeks (Ada) | J. P. Barnett | Tuesday, 12:30 | Holiday Inn |
Douglasville | 18-A | Lee Hollis | D. G. Landrum | Tuesday, 2-4, 7:30 | Golden Corral |
Druid Hills | 18-D | W. E. Hicks (Zach) | S. J. "Jim" Westbrook (Jo) | Thursday, 1-3, 7:00 | Oak Room, Cox Hall, Emory University |
Dublin | 18-F | Randy Hester (Linda) | James K. Maddox (Joyce) | Friday, 1:00 | Holiday Inn |
Duluth | 18-D | Marion L. Maye (Marie) | Ronny D. Bell (Doris) | Thursday, 2-4, 7:30 | City Hall |
Dunwoody | 18-D | David J. Jeanson (Pat) | Ernest B. Cary (Louise) | Monday, 2-4, 7:00 | Radisson Inn |
East Marietta | 18-A | Edward A. Woods Jr. (Carol) | Stanley R. Kelly (Emily) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Dobbins Air Force Base |
East Point | 18-A | Calvin J. Lovvorn (Martha) | Claude W. McManus (Louise) | Thursday, 1-3, 7:00 | Lakeside Country Club |
Eastman | 18-C | Bill Hewitt (Marcelle) | Harry L. Graves (Lydia) | Tuesday, 12:00 | Western Sizzlin |
Echols County | 18-C | Jimmy Lee Bennett (Janie) | Jackie L. Carter (Mary Bell) | Monday, 4, 7:00 | Members Homes |
Edison | 18-C | Gerald Chapman (Polly) | Charles W. Mask (Mary) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Lions Club Horse Show Grounds |
Elberton | 18-D | Wallace Edwards Jr. (Joellyn) | Mitchell Haggard (Patricia Ann) | Monday, 1-3, 7:30 | Elberton Civic Center |
Ellaville | 18-E | James Wilson Hunter (Dean) | Mitchell E. Ellis (Janet) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Middle Flint APDC |
Ellijay | 18-A | Thomas E. "Gene" Crawford (Alene) | James Beswick | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Executive Park | 18-D | Steve Anyan | Larry Stokes | Tuesday, 1-3, 12:00 | Day's Inn |
Fayetteville-Fayette County | 18-E | Wendell E. Shellnut (Margaret) | Dale R. Wees (Anna) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Dakota Steak House |
Fitzgerald | 18-C | Randall Rodgers | David R. O'Scott (Dot) | Tuesday, 12:30 | Colony House Restaurant |
Fleming | 18-F | Raymond C. Peters Sr. (Evelyn) | Jimmy H. Newman (Effie) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Fleming Lions Clubhouse |
Folkston | 18-B | Steve Jones (Susan) | Donald J. Voros (Danny) | Monday, 2-4, 7:30 | Tahiti Restaurant |
Forsyth | 18-E | James Webb (Marie) | W. Clayton Lancaster (Opal) | Monday, 2-4, 7:00 | Holiday Inn |
Forsyth County | 18-D | Clarence Lambert (Ruth) | Dan Sullivan (Gail) | Monday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Fort Gaines | 18-C | Wayne Castleberry (Faye) | William O. Kenyon (Terina) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Tommy's Fish Center |
Fort Valley | 18-E | William P. Griffin (Evelyn) | Matthew H. Mullis (Donna) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Club House |
Francis Lake | 18-C | O. Cranford Prince (Virginia) | William A. Dickey (Kathy) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Civic Center |
Gainesville | 18-D | Barry P. Ladd (Sandra) | Thomas F. Sexton (Cathey) | Tuesday, 12:05 | Holiday Hall |
Garden City | 18-B | Paul Harvey Jones (Reba) | William T. Niver Jr. (Modena) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Garden City Community House |
Glascock County | 18-F | Carey Deal (Judy) | Jim Williford (Ruby) | Monday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Glennville | 18-B | Brent Walker (Alice) | Reggie D. Collins (Modena) | Monday, 1-3, 6:30 | The Dock Restaurant |
Golden Isles | 18-B | Anthony A. Hauck IV (Hollie) | Edward A. Stripe (Frances) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Two Brother's Restaurant |
Greensboro | 18-F | Thomas Campbell | Ray A. Marchman (Margaret) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Nathaniel Greene Restaurant |
Greenville | 18-E | Charles D. Wiker (Linda) | Robert E. Sistrunk | Thursday, 1-3, 7:30 | American Legion Hall |
Griffin | 18-E | Clarence Gilson (Merrilyn) | Joe Larry Cobb (Beverly) | Thursday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin |
Grovetown | 18-F | C. H. Stephens (Cora) | Robert W."Bob" Sadlin (Rose) | Tuesday, 2-4, 7:30 | City Hall |
Guyton | 18-B | Frederick S. Zipperer (Betty) | Steven C. Coover (Christine) | Tuesday, 3, 7:30 | Margie's Country Kitchen |
Hahira | 18-C | Mike Crum (Harriett | Gerald N. Murkerson | Monday, 1-3, 7:00 | Hahira Lions Club Den |
Hampton | 18-E | Hugh H. Findley | Julian Rowan (Eloise) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Camp Fortson |
Hapeville | 18-A | Eugene N. Christian (Mary) | Robert F. Weldon (Anna Jeanne) | Thursday, 2-4, 7:30 | Morrison's Cafeteria |
Harlem | 18-F | Paul H. Strong (Ethel) | James R. Grice (Iris) | Monday, 2-4, 7:30 | Harlem Woman's Club Building |
Harris County | 18-E | W. D. Jay (Helen) | James R. Mosley (Ellen) | Monday, 1-3, 7:30 | Callaway Gardens Inn |
Hartwell | 18-D | Alfred Evans | Kenneth Little | Tuesday, 1-3, 7:00 | The Lunchbox Restaurant |
Hawkinsville | 18-C | Charles M. "Chuck" Marlow | Joel McRae (Carolyn) | Tuesday, 12:00 | Jack's Steakhouse |
Hazlehurst | 18-B | Warren Williams (Irene) | Richard B. Vaughn (Judy) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Big House Restaurant |
Heard County | 18-E | Alvin Ginn (Glesia) | Charles E. Stephens (Colleen) | Monday, 2-4, 7:30 | Scout Hut |
Helena | 18-B | Luther Gatlin (Jewel) | Henry Edwin Fowler | Monday, 2-4, 7:30 | Masonic Lodge |
Hinesville | 18-B | John W. Stetzer, Jr. (Paulette) | Daniel B. Lott Jr. (Jennifer) | Monday, 1-3, 7:30 | First United Methodist Church |
Hogansville | 18-E | Robert Brooks (Mary Lillie) | James P. Korytoski (Wanda) | Monday, 1-3, 12:00 | Gormet Cooking |
Ideal | 18-E | Donald Massey (Elizabeth) | Ronald Tarrer (Virginia) | Monday, 2-4, 7:00 | Ideal Club House |
Iron City | 18-C | Don Batchelor | Ronald E. Ingram (Brenda) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Iron City Community Center |
Jacksonville | 18-B | Preston C. Fussell (Louise) | Charles Jones (Elizabeth) | Monday, 2, 7:30 | Jacksonville Lions Club House |
Jasper | 18-A | Wayne O'Neal (Delle Marie) | W. A. Gooch (Deane) | Thursday, 2-4, 7:00 | Amicalola House |
Jefferson | 18-D | Andy Goodman | Guy Pittman | Monday, 2-4, 7:00 | Bruce's Fine Foods |
Jekyll Island | 18-B | John R. Crowley (Hazel) | Winford B. Logan (Jean) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Quality Inn |
Jesup | 18-B | Charlie Woodson (Nancy) | Jacob Nickodem (Mary) | Tuesday, 2-4, 6:45 | Pier House Restaurant |
Jones County | 18-F | Craig Childs | Robert H. Wells (Margaret) | Thursday, 2-4, &:00 | Hadden's Restaurant |
Jonesboro Noon | 18-E | Robert D. Lewis (Tracie) | Terry Miller (Linda) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Holiday Inn |
Kingsland | 18-B | Raymond W. Barnes (Betty) | Wilton L. Gibson (Arlene) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Den |
LaFayette | 18-A | F. Bryant Henry Jr. (Nita) | John M. Kirby (Sue) | Thursday, 12:00 | Western Sizzlin |
LaGrange | 18-E | Sidney Michael Gay (Pat) | Ben R. Yates (Laurie) | Tuesday, 12:00 | Highland Country Club |
LaGrange Evening | 18-E | Michael C. Smith (Mary Lee) | James L. McNeil (Glenda) | Thursday, 2-4, 7:00 | Highland Country Club |
Lakeview- Ft. Oglethorpe | 18-A | Joe L. Buttram (Sue) | T. L. Shivers (Ann) | Monday, 2-4, 7:00 | High School |
Lanier | 18-D | Robert Ferguson (Joyce) | James H. Nease (Lena Ruth) | Thursday, 1-3, 7:00 | Dry Dock Restaurant |
Lanier County | 18-C | William P. Darsey (Sheila) | Kent Williams (Debra) | Wednesday, 2-4, 12:00 | Laco Restaurant |
Laurel Ridge | 18-D | William M. Jernigan (Toni) | William H. Worrell Jr. (Jean) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Cox Hall, Emory University |
LaVista | 18-D | Albert L. Baldwin (Betty) | Lewis W. de Jarnette (Hildreth) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Papa's Restaurant |
Lavonia | 18-D | John Thomas Gill Jr. (Lucy) | Emory Cartrett (Bernice) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Best Western |
Lawrenceville | 18-D | Robert Justin (Sara) | David Keim (Cathleen) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Golden Corral |
Lawrenceville Noon | 18-D | Page Fulgum (Carol Ann) | David Thrailkill (Genie) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Leesburg | 18-C | Robert S. "Bob" Boney (Christine) | Jack Fore (Doris) | Monday, 2-4, 8:00 | Lions Club House |
Liberty Coastal | 18-B | Coleman R. Sharpe (Virginia) | Dr. George Grant (Kay) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Colonels Island Fire Department |
Lilburn | 18-D | John M. Bernd (Lee) | Tom Burgess (Sarah) | Monday, 1-3, 7:00 | Country Buffet |
Lincolnton | 18-F | Randall Edmunds (Trudy) | Roy L. Varner (Maudelle) | Thursday, 4, 7:00 | Lincolnton Clubhouse |
Lithonia | 18-D | M. Douglas Henry (Cathey) | Louis T. Brown (Dema) | Monday, 1-3, 7:15 | Granny's Kitchen |
Lizella | 18-E | John M. Almack (Cheryl) | Robert Campen (Frances) | Monday, 2-4, 7:30 | Shane's Restaurant |
Loganville | 18-D | Keither B. Griffith (Bobbi) | Lanier Johnson (Retha) | Monday, 1-3, 7:30 | Loganville United Methodist Church |
Long County | 18-B | George Brown Jr. | Blake Thornton | Thursday, 2-4, 7:30 | Franklinia Restaurant |
Lookout Moutain | 18-A | David J. Mitchell | Leon East | Thursday, 2-4, 7:30 | The Gillin School |
Louisville | 18-F | Keith Stewart (Pauline) | Ray Hicks (Deborah) | Wednesday, 2-4, 8:00 | Louisville Lions Club Building |
Lumpkin | 18-C | George Lynch (Carolyn) | Matthew M. Moye (Georgia) | Monday, 1-3, 7:30 | Michele's Restaurant |
Luthersville | 18-E | Bobby Williamson (Janet) | Norman J. Rowe (Gina) | Monday, 1-3, 7:30 | Lutherville City Hall |
Lyons | 18-B | Rick Hartley | Jimmy Cooper (Carolyn) | Monday, 2-4, 12:00 | The Cabaret |
Macon | 18-E | W. Warren Plowden Jr. (Mary Jo) | Raymond C. "Ricky" Smith, Jr. (Suzann) | Tuesday, 1:15 | The Rosewood |
Macon Cross Keys | 18-E | J. Walker Miller (Helen) | C. W. McMahon (Martha) | Thursday, 1-3, 7:30 | Our Place |
Macon Rutland | 18-E | Robert R. Robinson (Elizabeth) | Reggie Wilson (Beverly) | Thursday, 1-3, 7:30 | Community Center |
Macon Southside Community | 18-E | Olin Grissom Jr. (Kim) | Karl T. Bechtel (Bonnie) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Macon YWCA |
Macon Vine-Ingle | 18-E | James A. Huskey | A. Stanford Adams (Sandra) | Tuesday, 1-3, 7:30 | The Pilot's Club House |
Madison | 18-F | Jimmy Laseter (Jane) | William G. Adair (Mary) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Building |
Manchester | 18-E | Weyman Owens (Betty) | Tommy Thompson (Donna) | Monday, 1-3, 7:00 | Cloud Nine |
Marietta | 18-A | Charles T. Pendley (Darlene) | William M. Dodd III (Lucy) | Thursday, 2-4, 7:00 | Cupboard Restaurant |
Martin | 18-D | Robert T. Stovall (Sandra) | John O. Goodwin (Jean) | Thursday, 1-3, 7:30 | Martin Community Center |
Martinez-Evans | 18-F | Patricia R. Johnson (Donna) | Hubbert B. Lewis | Thursday, 1-3, 7:30 | Jameel Restaurant |
McCaysville | 18-A | A. D. Sivils (Mary) | Boyd Wayne Rule (Lucy) | Thursday, 1-3, 6:15 | Arp's Restaurant |
McDonough | 18-E | Ken Dowdy (Eileen) | Horace Swanson (Marcia) | Monday, 2-4, 7:00 | Sizzling Platter Restaurant |
McRae | 18-B | Terry Mimbs (Deanne) | Ray Beauchamp (Betty) | Monday, 12:00 | Plantation Restaurant |
Menlo | 18-A | Eddie Kerce (Kathy) | Ed Thompson (Yvonne) | Monday, 1-3, 7:00 | Menlo School Cafeteria |
Metter | 18-B | George W. McGowan (Ann) | Joe D. Deloach (Jennifer) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Edinfield's Restaurant |
Midville | 18-F | Ralph Sandeford (Jamie) | Jerry Hatcher (Gill) | Tuesday, 1-3, 7:00 | McKinney Pond |
Milan | 18-B | Jeff Cheek (Karen) | Michael Dwozan, Sr. | Monday, 3, 7:30 | Pa Pete's Café |
Milledgeville | 18-F | Larry N. Choates (Mary Lyn) | Ed Menger, Jr. (Dottie) | Thursday, 1-3, 7:30 | Quincy's |
Millen | 18-F | Ray Cook (Vicki) | Lamar B. Gay (Mary Ellen) | Monday, 2-4, 7:30 | Millen Pharmacy |
Monroe | 18-D | Wayne Adcock (Regina) | Roderick Brenner (Sally) | Monday, 2-4, 7:30 | Monroe Municipal Auditorium |
Montezuma | 18-E | Leroy Swafford | H. Grady Allen (Dorothy) | Thursday, 2-4, 7:00 | Community Club House |
Montgomery County | 18-B | Lyndell Hamilton (Patsy) | Willie L. Adams (Debra) | Thursday, 2-4, 7:30 | Eagle Restaurant |
Morrow | 18-E | Jim Wilson Sr. (Linda) | Hanion T. Johnson Jr. (Faye) | Thursday, 2-4, 7:30 | Golden Corral |
Moultrie | 18-C | B. Scott Michie (Jeri) | Edward Slade Turner (Lynn) | Monday, 7:00 | Bull's Restaurant |
Mountain View | 18-A | Howard German (Barbara) | Rodney Everette | Monday, 2-4, 7:00 | Mountain View School |
Newnan | 18-E | Harold Lawrence (Michelle) | Claude L. Vickers (Cheryl) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Dakota Western |
Norcross | 18-D | Martin Bush (Debbie) | Bob Herman (Martha) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
North Decatur | 18-D | William C. Gibson (Eloise) | Gordon Kenimer Jr. (Inez) | Monday, 2-4, 7:00 | Cox Hall, Emory University |
North Dekalb | 18-D | Harold R. Stump (Ann) | Doyle W. Chasteen lll | Monday, 2-4, 7:30 | Radisson Inn |
North East Cobb | 18-A | Sheppard N. Moore (Sarah) | Cecil E. Cochran (Lila) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Ryan's Steak House |
Northlake | 18-D | Dennis F. Boyd (Muriel) | Albert G. Woelfle (Ellie) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Shoney's |
Ochlocknee | 18-C | Robert E. Yarborough (Linda) | Raymond Hemby (Faye) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Pat's Restaurant |
Ocilla | 18-C | Warren Mixon (Lisa) | Alan Smith (Betty Ann) | Thursday, 2-4, 12:00 | Ocilla Community House |
Oconee | 18-D | Samuel "Sam" W. Elliot (Mary) | Fred Landers (Barbara) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Walton EMC |
Odum | 18-B | Douglas Dukes (Eddy) | Larry J. Kovach (Kathy) | Thursday, 1-3, 7:30 | Odum Recreation Center |
Oglethorpe | 18-E | Martin "Sonny" Shealy Jr. (Mary Lynn) | William Givens (Ruth) | Thursday, 2-4, 7:00 | Oglethorpe Lions Club House |
Oxford | 18-F | Wiley Allgood Jr. (Norma) | John T. Cline (Marie) | Thursday, 1-3, 7:30 | City Hall |
Patterson | 18-B | Kriss E. Bowers (Maureen) | R. C. Cunningham (Lucy) | Monday, 1-3, 7:00 | Patterson Lions Park |
Pearson | 18-B | George Kirkland | Phil Torrance | Tuesday, 2-4, 12:00 | Senior Citizens Center |
Pelham | 18-C | Hudson Stapleton (Marie) | Kenneth West (Rose) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Pelham City Hall |
Pembroke | 18-B | Harry D. Edenfiels (Dicy) | Robert Bowers (Mary Jane) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Doris Restaurant |
Perry | 18-E | E. B. Trigg (Florence) | Richard Nelson (Sharon) | Tuesday, 1-3, 7:30 | New Perry Hotel |
Pike County | 18-E | Ronnie Garrison (Linda) | Tommy Oxford (Carolyn) | Monday, 1-3, 7:30 | Carraway's Kitchen |
Plains | 18-C | Joseph M. Respress (Linda) | William E. Wise | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Pooler | 18-B | Travis T. Nichols (Eunice) | Mack Pierce Jr. (Myrna) | Monday, 2-4, 7:30 | Trinity United Methodist Church |
Port Wentworth | 18-B | W. S. Gnann (Pansy) | Charles E. Moore (Inez) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Poulan | 18-C | J. E. Sumner (Nell) | Billy Hammack | Thursday, 2-4, 7:30 | Community Building |
Pulaski | 18-C | Hugh R. Coleman (Cathy) | Watson E. Cobb (Tincy) | Thursday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Quitman | 18-C | George "Alvin" Price (Charlotte) | Harvey Carmichael (Shirley) | Thursday, 7:30 | Lions Den |
Rehoboth | 18-D | Raymond C. Ganga (Eddy Bay) | Edgar A. Kent (Norma) | Tuesday, 1-3, 7:00 | University Heights United Methodist Church |
Reidsville | 18-B | Wensley Hobby (Patricia) | J. Lewis Lynn (Wanda) | Monday, 3, 7:30 | Reidsville Community House |
Richland | 18-C | Jerry Hendricks (Leola) | Paul Watson | Monday, 2-4, 7:30 | D & D Restaurant |
Richmond Hill | 18-B | David Eunice (Carol) | Dale Mitchum (Jackie) | Wednesday, 3, 7:30 | Richmond Hill Methodist Church |
Rincon | 18-B | Lynn D. Oxford (Nadine) | Larry D. Steese (Betty Jo) | Monday, 1-3, 7:30 | Rincon Community Building |
Riverdale | 18-E | William R. Shockley (Michelle) | Harvey D. Nelson (Peggy) | Monday, 2-4, 7:30 | Western Steer |
Riverdale Noon | 18-E | Mac Ozburn (Ida) | Gary Smith | Tuesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Rochelle | 18-C | Victor C. Parker (Lynn) | Edward R. Hinely | Monday, 1-3, 7:30 | Agricultural Building |
Rock Spring | 18-A | Rick Potts | Gene Mathis (Nancy) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Rock Spring Elementary School |
Rockmart | 18-A | Joe E. Roberson Jr. (Nancy) | Tyre G. Matthews (Perrine) | Monday, 1-3, 7:00 | Woman's Club House |
Rome | 18-A | Jerry Rucker (Phyllis) | Andrew W. Derrick (Camille) | Tuesday, 12:30 | Holiday Inn |
Rossville | 18-A | Gary Crawford (Mary) | Andrew J. Stephens (Ruby) | Monday, 2-4, 7:30 | Civic Center |
Roswell | 18-A | Joseph Corder (Eva) | Harold Osborne (Jinny) | Monday, 1-3, 7:30 | Sheraton Inn |
Royston Franklin Springs | 18-D | Robert M. Andrews (Mazelle) | Douglas Dickson (Nelda) | Thursday, 1-3, 7:30 | Roystonian Restaurant |
Sandersville | 18-F | Robert A. Chapman (Dale) | William L. Gabbert (Geri) | Friday, 1:00 | Brown's Restaurant |
Sandy Springs | 18-A | Ted Nesservy (Jean) | Mike Chrzahowski | Wednesday, 1-3, 7:00 | Po Folks Restaurant |
Savannah | 18-B | G. Terry Jackson (Jane) | Welby L. Stayton (Shirley) | Thursday, 1:00 | Ramada Inn |
Savannah Chatham South | 18-B | Julian "Ed" Curry (Pat) | James C. Weaver (Becky) | Thursday, 2-4, 7:30 | Western Sizzlin |
Savannah Port City | 18-B | Reginald R. Seiane (Louise) | Jon Allan Lichner (Betty Ann) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Officers Club, Hunter Army Airfield |
Screven | 18-B | J. A. Mikell (Pauline) | Curtis Griffis (Ellawene) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Screven Community Center |
Senoia | 18-E | William C. Smith (Joyce) | John R. Boren (Nancy) | Monday, 2-4, 7:30 | East Coweta High |
Shellman | 18-C | Latrelle Whatley (Dianna) | L. R. Rigsby (Ruth) | Thursday, 1-3, 8:00 | Oliver Hall |
Smyrna | 18-A | Joe Thompson (Linda) | Hubert Hobbs (Clara) | Thursday, 1-3, 7:30 | Ramada Inn |
Snellville | 18-D | James Hobson | E. Don Lassahn (Grace) | Thursday, 1-3, 7:30 | Walton EMC |
Social Circle | 18-D | Charles Knierim (Mary) | Lewis Flowers (Mary Alice) | Monday, 1-3, 6:30 | Social Circle High School |
Soperton | 18-F | Wade Clark (Ann) | Eugene Pullen (Lillian) | Thursday, 2-4, 7:00 | Sweat's Restaurant |
South Cobb | 18-A | Robert M. "Bob" Thomas (Barbara) | Lloyd Gillham (Barbara) | Monday, 1-3, 7:30 | Palms Restaurant |
South Hall County | 18-D | Jim Reid | Gary Bagwell (Patsy) | Monday, 1-3, 7:00 | Crossroads Station Restaurant |
Southwest Dekalb | 18-D | Riobert "Bob" A. Scott (Anne) | James G. Grady (Sandra) | Monday, 2-4, 7:30 | Piccadilly Cafeteria |
Sparta | 18-F | Willie "Bill" Cheek (Vickie) | George Jackson | Wednesday, 1:00 | Jane's Restaurant |
Springfield | 18-B | Wendell Sikes (Carlene) | I. B. Johnson (Lillie) | Thursday, 2, 7:30 | Springfield United Methodist Church |
Statesboro | 18-B | E. R. Britt (Polly) | Edwin L. Cook (Kay) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Stockbridge | 18-E | Stan Culpepper | Clarence Sheppard (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | Phil's Kountry Fisherman |
Stone Mountain | 18-D | Donald I. Adams (Janice) | Elwood C. "Woody" Craddock (Paula) | Thursday, 1-3, 7:00 | Country Buffet |
Summerville | 18-A | Emory Gilmer (Martha) | Paul Pullen Jr. (Emma Lou) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Farmers & Merchants Bank |
Swainsboro | 18-F | Milton B. Gay Jr. (Tammy) | Robert P. Lyons (Barbara) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Sylvania | 18-F | Wendell C. Madway (Donna) | Randall McBride | Monday, 2-4, 7:30 | Town House Restaurant |
Sylvester | 18-C | Jimmy D. McMickin (Martha) | Odis L. Singleton Jr. (Donna) | Monday, 1-3, 7:00 | Sylvester Woman's Club |
Talbotton | 18-E | Charles Matthews (Miriam) | David C. Jordan (Lin) | Monday, 2-4, 7:30 | Buice's Restaurant |
Tallapoosa | 18-E | Paul Elliott (Sylvia) | M. B. Lanier (Mable) | Thursday, 12:00 | Talley Mountain Country Club |
Tallulah Falls | 18-D | John L. Gray (Faye) | Glynn V. Worley (Shari) | Monday, 4, 7:00 | Tugalo Community Center |
Temple | 18-E | David G. Nysewander (Debbie) | Johnny W. Muse (Marvis) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Alden's Café |
Thomaston | 18-E | Kenneth Reeves (Shelby) | Howard Smith (Tricia) | Monday, 2-4, 7:00 | Hotel Upson |
Thomasville | 18-C | David Coley (Valerie) | Gary Cullens (Glenda) | Monday, 7:30 | Golden Corral |
Thomasville Noon | 18-C | Richard W. Cook | J. A. "Joe" Milton (Emily) | Tuesday, 12:00 | Plaza Restaurant |
Thomson | 18-F | A. Miller Milford (Cornelia) | Edward L. Wall (Myra) | Tuesday, 7:00 | Lions Club Building |
Thunderbolt | 18-B | James B. Crawford Sr. | Robert E. Richards | Wednesday, 1-3, 7:30 | Community Center |
Tifton | 18-C | Shara Chintaman Phatak (Swaran) | Carl Mills | Monday, 12:00 | Ramada Inn |
Toccoa | 18-D | M. C. Stowe (Amelia) | Joe B. Vaughn (Mary) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Quality Inn |
Towns County | 18-D | William West Hooper (Susie) | J. T. Wilson (Mickey) | Wednesday, 2-4, 7:30 | Young Harris College Cafeteria |
Trion | 18-A | Ricky F. Bowers (Angie) | Robert E. Bennett (Ann) | Monday, 1-3, 6:30 | Riegeldale Tavern |
Tucker | 18-D | James Nall (Barbara) | Bobby E. Grant (Mary Lee) | Monday, 1-3, 7:00 | Shoney's |
Tunnel Hill | 18-A | William Thomas Rector (Linda) | Alfred M. Griffin (Dottie) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Building |
Twin City | 18-F | Clark R. Dixon (Annette) | Cecil G. Rogers (Fannie) | Thursday, 1-3, 8:00 | Lions Clubhouse |
Tybee Island | 18-B | Chris Solomon (Pat) | Mallie B. Clark Jr. (Shirley) | Thursday, 1-3, 8:00 | Breakfast Club |
Unadilla | 18-C | Max E. Conner Jr. (Gloria) | Wayne D. Morgan (Elizabeth) | Thursday, 2-4,12:00 | All States Restaurant |
Union County | 18-D | J. C. Pruitt (Onzell) | James R. Crooks (Jane) | Thursday, 2-4, 7:00 | Milton Inn |
Union Point | 18-F | O. O. Scott Jr. (Delle) | Mike Kelly (Audrey) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Valdosta | 18-C | William Stuart Scuggs (Doria) | Harold R. Sheppard (Jean) | Tuesday, 12:00 | Gold Plate Restaurant |
Valdosta Evening | 18-C | Jack L. Rihm (Judy) | Meredith Y. Kelly (Joyce) | Thursday, 2-4, 7:30 | Golden Corral |
Vidalia | 18-B | Michael R. Calhoun (Vicki) | Thomas R. Melton (Patricia) | Monday, 6:30 | Southern Café |
Vienna | 18-C | Kenny Calhoun (Sue) | John Sherrer (Susan) | Monday, 2-4, 7:30 | American Legion |
Villa Rica | 18-E | Teddy Williamson (Glenda) | Dr. Tim Walls (Tina) | Thursday, 2-4, 7:30 | Rock Inn Restaurant |
Wadley | 18-F | Sloan McKay | Pete F. Henderson | Monday, 1-3, 12:05 | Wadley Café |
Warner Robins | 18-E | Leon R. Casaubon | James T. Bentley, Jr. (Top) | Wednesday, 2-4, 7:30 | 20th Century Cafeteria |
Warner Robins Noon | 18-E | Samuel L. Smith (Patricia) | James E. Landry (Christine) | Monday, 2-4, 1:00 | Holiday Inn |
Warwick | 18-C | Willie M. Merritt (Valerie) | Tim Byrd | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Washington | 18-F | Al Lamar | Grady Rogers | Monday, 1-3, 12:05 | Lions Club Building |
Waverly Hall-Ellerslie | 18-E | Dr. W. Brewer Smith (Jean) | Charles L. Coxon (Norma) | Thursday, 1-3, 7:30 | Waverly Hall Masonic Hall |
Waycross | 18-B | Theodore E. Walden (Joan) | Steve Tucker (Wanda) | Tuesday, 1:00 | Ware Y.M.C.A. |
Waycross Okefenokee | 18-B | John E. Vickers lll (Denise) | Robert P. Setser (Denise) | Monday, 7:30 | Ware Hotel |
Waynesboro | 18-F | Guy I. McLamb (Jean) | Harvey L. Sapp (Raye) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Mobley's Restaurant |
West Cobb | 18-A | George W. Little (Margie) | James Fred Walters (Betty) | Monday, 1-3, 7:30 | Sirloin Juction |
West Jackson | 18-D | Kyle Bryant (Debra) | Robert E. Stansell (Robin) | Thursday, 1-3, 7:30 | Braselton Courthouse |
West Point | 18-E | Cecil G. Hood (Faye) | Robert K. Dickinson (Sallie) | Wednesday, 12:00 | Riverside Country Club |
White County | 18-D | Ora Vaughn (Ruth) | John Praet (Joan) | Monday, 2-4, 6:30 | Mountain Valley Kitchen |
Wilmington Island | 18-B | Bobby Ginn (Judy) | Ralph Hall (Evelyn) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Williams Seafood Restaurant |
Winder | 18-D | Mike Rice (Gwen) | John Peterman (Lou) | Thursday, 2-4, 7:15 | Winder Lions Club House |
Winterville | 18-D | Kenneth D. Hodges | Glenn Smith (Scottie) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodbine | 18-B | Robert T. Baird (Kimbo) | Lyde T. Thomas (Winifred) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodbury | 18-E | Bob Heaberlin (Paula) | Bob Heaberlin (Paula) | Monday, 2-4, 7:00 | Flint River Academy |
Woodstock | 18-A | Bud Rivers (Sue) | Jules DeNeerguard (Dorothea) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Old Dixie Inn |
Wrightsville | 18-F | L. E. Parker (Marjorie) | Jimmy M. Cook Jr. (Mary) | Tuesday, 2-4, 6:30 | Paul's Café |