Lions of Georgia, Club History 2007-2008
District Governor: District A, Vanessa Stanley, Atlanta, GA. Vice District Governor: Kenneth Moore | |||||
District Governor: District B, Dewey Hayes Jr., Douglas, Ga. Vice District Governor: Ronald J. "Ron" Zeppieri | 2007-2008 | ||||
District Governor: District C, Duncan C. Sinclair, Moultrie, Ga. Vice District Governor: Georgia Taylor | 252 Clubs | ||||
District Governor: District D, Ruth Payton, Toccoa, Ga. Vice District Governor: Richard "Dick" Smith | |||||
District Governor: District E, Doye E. Green Sr., Macon, Ga. Vice District Governor: Marlene Humphry | |||||
District Governor: District F, Kembra L. Smith, Decatur, Ga. Vice District Governor: Russell Hugh Nelson | |||||
Council Chairman: Sanders G. "Sandy" Mercer, 18-F, Sandersville, Ga. | |||||
Club | District | President | Secretary | Meeting Day and Time | Meeting Location |
Abbeville | 18-C | William Whitman | Carl Gillespie (Madeline) | Monday, 1-3, 6:30 | Lions Den |
Adairsville | 18-A | Lydia Adcock | James Street | Thursday, 1, 7:00 | Veach House (Adairsville Inn) |
Adel | 18-C | Tom Thomas | Michael Folsom | Tuesday, 1-3, 12:00 | Western Sizzlin |
Alamo | 18-B | Mike Hayes | Jennifer F. McNeal (David) | Monday, 3, 7:00 | Alamo Café |
Alapaha | 18-C | Eddie Owen (Bonnie) | Mike McCranie | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club House |
Albany | 18-C | Delores Foreman | Karen Wyngar | Tuesday, 1-3, 11:45 | Ryan's Steakhouse |
Albany Evening | 18-C | Pamela Fennewald | Michael Fennewald | Thursday, 6:30 | Harvest Moon Restaurant |
Alma | 18-B | Danny Turner | Eddie Bishop | Monday, 2, 7:00 | Alma Lions Den |
Alpharetta | 18-A | James Spruell (Linda) | Doug Davidson | Thursday, 2-4, 7:00 | Senior Citizens Center |
Americus | 18-C | Nikki LaRussa | Willie Cooper | Tuesday, 1-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Athens | 18-D | Linda Barnes | J. Bryson Tanner Jr. (Jo-Nan) | Thursday, 1-3, 6:00 | Piccadilly Cafeteria |
Athens Classic City | 18-D | Sharon Paul (Greg) | William Segars (Barbara) | Monday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Athens Heritage | 18-D | Margaret Tribble | Samuel Elliott (Mary) | Thursday, 1-3, 6:30 | Shoney's |
Atlanta | 18-A | John Hagen | Jane Price | Friday, 2-4,12:00 | Capital City Club |
Atlanta Buckhead | 18-A | Frank O. Smith Jr. | Bart Ingram Jr. | Monday, 2-4, 6:00 | The Buckhead Club |
Atlanta Buckhead Breakfast | 18-A | George Haney | Thomas Shulman | Wednesday, 2-4, 7:00 | The Landmark Diner |
Atlanta Chinese American | 18-F | Jennifer Kwok | Henry Yee | Sunday, 4, 5:30 | Oriental Pearl Chinese Restaurant |
Atlanta Hellenic | 18-A | Dimitrios Hadjisimos (Glykeria) | Roy Ioannides (Angela) | Wednesday, 2-4, 7:00 | Various |
Atlanta India | 18-D | Albert Thomas | Cherian Abraham | Tuesday, 2-4, 7:00 | Various |
Atlanta Korean | 18-A | Chisoo Kim | Alex Inho Sonu | Saturday, 2, 7:30 | Various |
Atlanta Latino | 18-A | Amanda Listur | Angela Weber | Sunday, 2-4,10:30 | Barreto's Home |
Atlanta Metro | 18-A | Winston Minor | Drucilla Hayworth | Thursday, 1-3, 7:00 | Piccadilly Cafeteria |
Auburn-Carl | 18-D | David F. Hawthorne (Wanda) | Debbie Newsome (Dale) | Monday, 2-4, 7:00 | Club Building |
Augusta | 18-F | Jon Thurmond | James P. Redmond (Cathleen) | Tuesday, 1:00 | Forrest Hills Golf Club |
Augusta Garden City | 18-F | Charles E. Irvin PDG (Carolyn) | Carolyn S. Irvin PDG (Charles) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Piccadilly Cafeteria |
Austell | 18-A | Charles Cook | Denise H. Cook (Charles) | Monday, 2-4, 7:00 | Bailey's |
Bainbridge | 18-C | Glenn Hendrix | Don Sickmon | Wednesday, 2-4, 12:00 | Courthouse Café |
Ball Ground | 18-A | Lee Prettyman | Dennis C. Fox | Tuesday, 2-4, 7:00 | Community Building |
Barnesville-Lamar County | 18-E | James "Jim" Padgett (Jackie) | Carol R. Waters | Thursday, 2, 7:00 | Pastime Grill |
Baxley | 18-B | Sonia Williams (Bill) | Ed D. Flowers (Mary Louise) | Monday, 1-3, 7:00 | Dinner Bell Restaurant |
Bellville | 18-B | Emily Groover | Melba Boatright | Monday, 1-3, 7:30 | Bellville United Methodist Church |
Blackshear | 18-B | Ronald Peacock | Mike Anderson | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club House |
Blakely | 18-C | Warren Cleveland | Tonya Holley | Tuesday, 2-4, 12:00 | Town and Country Club |
Bloomingdale | 18-B | Floy Davis (Steve) | Nora Johnson | Monday, 2-4, 7:30 | Bloomingdale Community Building |
Blue Ridge | 18-A | James Veal | William Broach | Thursday, 1-3, 12:00 | Blue Jeans Restaurant |
Bonanza | 18-E | Patricia V. Gilman | Carol Duncan | Thursday, 1-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Boynton | 18-A | Chuck Thacker | Carolyn Smith | Tuesday, 2, 6:30 | Boynton Voting Precinct |
Brantley County | 18-B | Cathy Byrd | Patricia Gentry | Monday, 2-4, 12:00 | Ruth & Della's Kitchen |
Brunswick Gateway | 18-B | Norman Blood (Linda) | Betty Sumner | Thursday, 1-3, 7:00 | Golden Corral |
Buchanan | 18-E | Bertha Harris | Peggy M. Kimball (Horace) | Thursday, 2-4, 7:00 | Edna Wyatt Building |
Buena Vista | 18-E | Bobby Jones (Loxie) | James R. Hagler (Kay) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Buford | 18-D | Kenny Jacobs | Ginny Dyer | Thursday, 1, 12:00 | Buford Civic Center |
Bulloch | 18-B | Donald Neville | Lindsey Cox | Tuesday, 1-3, 7:30 | R. J. Steakery |
Byron | 18-E | Leroy Geyman (Gaylene) | Charlie J. Short (Connie) | Thursday, 1-3, 7:00 | Kuntry Villa Restaurant |
Calhoun | 18-A | Lydia Hite | Richard Hobgood | Tuesday, 4, 7:00 | Fire Mountain Restaurant |
Calvary | 18-C | James Maxwell | Allan G. Rodemoyer (Sue) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Calvary Lions Den |
Camilla | 18-C | Melvin Jones | James C. Lapham (Barbara) | Tuesday, 11:45 | A. C.'s Classic Steakhouse |
Canton | 18-A | David Shirley | Nicholas Spratlen | Thursday, 1-3, 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Carnesville | 18-D | Joe D. Strickland | Robert Ginn | Monday, 1-3, 7:00 | Carnesville Civic Center |
Carrollton | 18-E | Steve Minor (Catherine) | Laura Curtis | Thursday, 12:00 | Sunset Hills Country Club |
Cartersville | 18-A | Michael Sakmar | Robert "Bob" T. Bergeron (Etta) | Tuesday, 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Cedartown | 18-A | Bill Rutledge | H. Preston Camp (Jo) | Monday, 1-3, 7:00 | Petro's Pizza Restaurant |
Centerville | 18-F | Jay Taylor (Jerda) | Lloyd Britt (Judy) | Monday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
Chatsworth | 18-A | Ned Albright | Ellen Moore | Tuesday, 1-3, 7:00 | First Baptist Church |
Chattanooga Valley | 18-A | Baxter Little | Mary Graham | Tuesday, 1-3, 7:30 | Chattanooga Valley Lions Clubhouse |
Chester | 18-C | Roy Cannon | Brian Beck | Tuesday, 2, 7:00 | Old School House |
Chickamauga | 18-A | Michael Green | James C. Touchton (Cecilia) | Thursday, 2-4, 7:30 | Older American Center |
Clarkesville | 18-D | Thomas Law (Mary) | Beverly Shirley PDG (Conny) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Clarkesville Country Café |
Claxton | 18-B | James Waters (Dot) | John Deloach (Cindy) | Tuesday, 1, 7:00 | Lions Club House |
Clayton | 18-D | John Boshart (Susan) | Ralph Roberts | Tuesday, 1-3, 12:00 | Old Clayton Inn |
Clermont North Hall | 18-D | John Bradley (Alesha) | Ray Chastain (Linda) | Monday, 1-3, 7:30 | North Hall Lions Community Center |
Clinch County | 18-B | Tommy Nimmer | L. Philips Martin (Elise) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Homerville Woman's Club |
Cobbtown | 18-B | Curtis Griffith | Larry D. Collins (Betty Jo) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Cobbtown Methodist Church |
Colbert | 18-D | Bennie Tuggle (Barbara) | Joe Gill | Thursday, 1, 7:00 | Colbert Depot |
Collins | 18-B | Janice Sapp | Grace Lanier | Monday, 1, 7:00 | Old Collins Gym |
Colquitt | 18-C | Ben Clenny | Luther Clearman | Wednesday, 1-3, 12:00 | Helen's Pirates Cove |
Columbus | 18-E | Jack Fatum (Shirley) | Tommy H. Powell (Kimberly) | Tuesday, 11:45 | Four Points Sheraton |
Columbus East | 18-E | xxxxx | xxxxx | Tuesday, 2-4, 7:30 | Various |
Columbus Muscogee | 18-E | Ken Bingemann | Jesus P. Valenzuela (Yolanda) | Monday, 12:45 | Peppercorn & Ivy Restaurant |
Comer | 18-D | David McFarland (Rhonda) | Angie McGinnis | Thursday, 2-4, 7:00 | Comer Lions Club Building |
Commerce | 18-D | Mackwell Etis (Kathy) | Richard Chambers (Anna) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Conyers | 18-F | John L. "Chip" Jernigan | Faye Kelley (Robert) | Monday, 1-3, 6:45 | Always Banquet & Conference Facility |
Cordele | 18-C | Billy Hancock | Herbert Hughes Jr. PDG (Bernice) | Tuesday, 12:00 | Lion's Park |
Cordele Evening | 18-C | Earle Jones | Alton B. Churchwell (Lana) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Cutter's Steakhouse |
Cornelia | 18-D | Kenneth Thurmond PDG (Brenda) | Brenda Thurmond (Ken) | Monday, 1-3, 6:30 | Steak House |
Covington | 18-F | Leonard Free (Pat) | James T. Williams (Martha) | Thursday, 2-4, 7:30 | Neal Banks Lions Pavilion |
Crawford County | 18-E | Bob Paschal | Janet Anderson | Thursday, 1-3, 7:00 | Roberta United Methodist Church |
Cuthbert | 18-C | Chuck Lashley | Danny Peterson | Tuesday, 1-3, 7:30 | Boy Scout Hut |
Dahlonega | 18-D | Charles Neil (Susanne) | David Lancaster | Thursday, 2-4, 6:00 | Old Town Grill |
Dalton | 18-A | Paul Johnson | Dick Arsenault | Thursday, 1-3, 6:30 | Oakwood Café |
Dalton Noon | 18-A | Raus Cohran | Vonda J. Bledsoe | Tuesday, 2-4, 12:00 | Oakwood Café |
Darien | 18-B | Mary Sawyer | Judy Zeppieri (Ron) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Dawson | 18-C | James Cook | Hiram Peeler (Beverly) | Tuesday, 12:00 | Lions Clubhouse |
Dawsonville | 18-D | Greg Hicks (Donna) | Martha Saxon | Monday, 1-3, 7:00 | Gold Creek Golf Club |
Decatur | 18-F | Kenneth R. Massingale PDG (Genie) | Eugenia "Genie" Massingale (Kenneth) | Monday, 2-4, 7:00 | First Christian Church |
Donaldsonville | 18-C | Timothy Burke | Richard Whitfield | Tuesday, 12:00 | Lions Hall |
Douglas | 18-B | Lea Phillips (Brandon) | Cathy Threatt (Stanley) | Tuesday, 12:30 | Dougas Country Club |
Dublin | 18-F | Alexis Hughes | Bernice Baker | Wednesday, 2-4,12:00 | Dublin Country Club |
East Dublin | 18-F | Kevin L. Tanner (Sabrina) | William Luecke | Tuesday, 1-3, 7:00 | East Dublin Community House |
Eastman | 18-C | Kenton A. Haley | William Thornton | Tuesday, 12:00 | Side Track Café |
Echols County | 18-C | Claude Cox | Robert Davis ll | Tuesday, 2-4, 7:30 | Various |
Edison | 18-C | T. Aldine Owen | J. H. Timmons | Tuesday, 2-4, 12:00 | Lions Building |
Elberton | 18-D | John W. "Johnny" Lutz (Natasha) | Aubrey Barden (Mary Coile) | Monday, 1-3, 7:30 | Elberton Civic Center |
Ellaville | 18-E | Dennis Jones | Mitchell E. Ellis (Janet) | Tuesday, 2-4, 7:30 | American Legion Hall |
Ellijay | 18-A | Stewart "Rich" Kumfert | Merle B. Howell | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ellijay Lions Barn |
Evans | 18-F | Charles Larson (Patrice) | Daniel Bernhardt (Tami) | Thursday, 1-3, 7:00 | Wesley United Methodist Church |
Fitzgerald | 18-C | Michael Foster | Dr. Charles L. McWhorter (Kelly) | Tuesday, 12:00 | Dorminy Memorial Hospital |
Fleming | 18-F | Burl A. Johnson | William Gifford | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Folkston | 18-B | Janet Wilson | Fay Johnson | Monday, 2-4, 7:30 | Mikey's Pizza |
Forsyth | 18-E | F. Elmo Remick | J. Cecil Daniels PDG (Elsie) | Monday, 2-4, 6:00 | Uncle Frank's Country Café and Inn |
Forsyth County | 18-D | Tom Connor | Louie Williams | Tuesday, 1-3, 7:00 | Old Towne Country Restaurant |
Fort Gaines | 18-C | Garth "Duke" Barton | William Pereau (Ruth) | Thursday, 1-3, 7:30 | Tommy's Restaurant |
Fort Valley | 18-E | Helen Shaw | Stacy Shy (Ken) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Clubhouse |
Francis Lake Area | 18-C | O. C. Prince (Virginia) | Judy Marcus (Harvey) | Thursday, 2, 7:00 | Farm House Restaurant |
Gainesville | 18-D | Rob Andrews | Charles Hewett | Tuesday, 12:00 | Gainesville Civic Center |
Garden City | 18-B | Paul Jones (Reba) | R. Bowen Jones (Dessella) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Garden City Community Center |
Gilmer County Latin | 18-A | Elizabeth Biggers | Romelia S. Roney | Monday, 1-3, 12:00 | Gilmer County Health Department |
Glascock County | 18-F | Lee Griffin | Kendall Chalker (Audrey) | Monday, 1-3, 7:00 | Usry's Diner |
Golden Isles | 18-B | John Rehberg | Michael Mueller | Thursday, 1-3, 7:00 | Bennie's Red Barn |
Greenville | 18-E | Marlene White (Vern) | Ricki Robbins (Joe Stricklin) | Thursday, 1-3, 7:30 | Clinton's Family Restaurant |
Griffin | 18-E | Claudette Gallman (Max) | Rita Johnson | Tuesday, 1-3, 6:00 | Manhattan's Restaurant |
Grovetown | 18-F | James "Jim" Tate PDG | Tammy Deckert (Douglas) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Hahira | 18-C | Scott Purvis | Libby Burton | Tuesday, 3, 7:00 | Community Center |
Hapeville | 18-A | Richard Peterson | Cynthia Cox | Thursday, 2-4, 6:30 | Martiza & Franks |
Harlem | 18-F | Michael Greenwell | Robert Knight (Susan) | Monday, 2-4, 7:15 | B G's Restaurant |
Harris County | 18-E | James Curry | Diane Andrews (Steve) | Monday, 1-3, 7:30 | Callaway Gardens Inn |
Hartwell | 18-D | James Sudderth (Debbie) | Arnold J. Bailey | Monday, 2-4, 7:00 | Korner Kitchen |
Hawkinsville | 18-C | Frank Grinstead | Ray Y. Clemons | Tuesday, 2-4, 12:00 | Steak House |
Hazlehurst | 18-B | Niles Dixon (Christy) | Lonnie V. Roberts PCC (Gina) | Saturday, 1, 8:00 | Poor Folks Restaurant |
Heard County | 18-E | Wayne Ennis (Myra) | Richard Nolley (Christine) | Monday, 2-4, 7:00 | Heard County Senior Center |
Hephzibah | 18-F | James C. Parker | Jon M. Winters | Thursday, 2-4, 7:00 | Jesse Carroll Community Center |
Hinesville | 18-B | Jesse Powell | Lillian Shurtleff PDG | Monday, 1-3, 7:00 | Western Sizzlin |
Hoganville | 18-E | John McKibben (Eve) | Marion M. Shivers (Mary Sue) | Thursday, 1-3, 12:00 | Rodger's Bar-B-Que |
Ideal | 18-E | Donald A. Massey (Elizabeth) | John G. Turner (Kay) | Monday, 1, 7:00 | Ideal Community Center |
Jackson-Butts | 18-E | Harry C. Cordle (Ann) | Harry O. Thomas (Jean) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Home Café |
Jacksonville | 18-B | Lynn Bland | Elizabeth H. Jones (Charles) | Monday, 1, 7:30 | Jacksonville Lions Club House |
Jasper | 18-A | Lawton Baggs | Leslie C. Miller | Thursday, 2-4, 7:00 | Dunn's Restaurant |
Jefferson | 18-D | Mark Bradley (Gay) | William Rosenberg (Alice) | Monday, 2-4, 6:30 | First Baptist Church |
Jekyll Island | 18-B | James Gertis | William Robinson | Tuesday, 1-3, 6:30 | Jekyll Inn |
Jesup | 18-B | Jonathan Paulus | Timothy Westberry | Tuesday, 2-4, 6:00 | Sybil's Restaurant |
Jones County | 18-F | Jonathan Tyler Bullington | Ruth Fife | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Fairgrounds |
Kenneshaw-Acworth | 18-A | Mark Rice | Daniel Larson (Jessica) | Thursday, 1-3, 7:00 | Monecalvos Italian Cuisine |
Kingsland | 18-B | James McClain | John Chauncey (Karen) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Den |
LaFayette | 18-A | James Powelson | Larry Barrett | Thursday, 12:00 | Sweet Blossoms Party Shoppe |
LaGrange | 18-E | Susan Burdick (Brent) | Gerald C. Becham | Tuesday, 12:00 | Highland Country Club |
Lake Seminoe | 18-C | Reed Rognstad | Jan Hatcher | Tuesday, 3, 7:00 | Spring Creek Park Resort |
Lakeview- Ft. Oglethorpe | 18-A | Michael L. Torbett (Jimmie Ruth) | Sammy A. Torbett (Jessie) | Monday, 2-4, 7:00 | Park Place Restaurant |
Lanier County | 18-C | Alex Lee | Keith Humphrey | Wednesday, 2-4, 12:00 | Mill Town Café |
Laurel Ridge | 18-F | Ern Holditch | Robert "Bob" Lansdell (Pat) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Rehoboth Presbyterian Church |
LaVista | 18-F | William Sperry | Ralph C. Thomason (Readie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Clairmont Presbyterian Church |
Lavonia | 18-D | Nancy Lineback (Chip) | Dr. Dale Stone (Pam) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Shoney's |
Lawrenceville | 18-D | Bill Phyfer | Judy A. Stamsen (Pete) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Green Tomatoe Buffet |
Liberty Coastal | 18-B | M. L. Coffer (Beverly) | Earnestine Phillips | Tuesday, 1, 7:30 | Captain Joe's |
Lincolnton | 18-F | Randall Edmunds | Claire Walker | Thursday, 4, 7:00 | Home Café |
Loganville | 18-D | Thomas Summers (Ruth) | Ronald Torre (Lucille) | Monday, 1-3, 7:30 | Southern Plantation |
Louisville | 18-F | David Hastings | Larry S. Stanley Sr. | Thursday, 2-4, 7:30 | Clubhouse |
Lumpkin | 18-C | C. Lewis Baldwin | Joannie B. Bowles | Monday, 1-3, 7:00 | Michelle's Restaurant |
Lyons | 18-B | J. Stan Bazemore | Ronald V. Hall | Monday, 2-4, 12:00 | Lyons First Baptist Church |
Macon | 18-E | Madison Mock | Joseph F. Moran (Cindy) | Tuesday, 12:30 | The Willow of Fifth |
Macon Cherry Blossom | 18-E | Edward Morley Adams (Scarlet) | Pat Denier | Tuesday, 2-4, 7:00 | Community Presbyterian Church |
Macon Cross Keys | 18-E | Deborah Beard | Maxine S. Hardwick | Thursday, 1-3, 6:30 | Chevy's Café |
Macon Evening | 18-E | John Coombs | Thomas A. Holmes (Debbie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Macon Centerplex |
Macon Rutland | 18-E | Ronald Davis | Horace R. Wilson (Beverly) | Thursday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Madison | 18-F | Terry Evans (Sheree) | Jim Howell (Margaret) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Manchester | 18-E | William Ford | Tommy F. Thompson (Jeaneen) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Mac's Steak House |
Marietta | 18-A | Howard Hambry | John Reida | Thursday, 2-4, 7:00 | Marietta Conference Center |
Marietta East Cobb | 18-A | Richard Morris | Debbie Hennessey | Tuesday, 2-4, 7:00 | Classic Gourmet |
Martin | 18-D | Barbara Lolley (Lyle) | Robert T. Stovall (Sandi) | Thursday, 1-3, 7:30 | Martin Community Center |
McCaysville | 18-A | William Mitchell | Robbie Mitchell | Tuesday, 1-3, 5:30 | McCaysville Family Restaurant |
McDonough | 18-E | John Wadsworth | James Allen Garland (Susan) | Monday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
McRae | 18-B | Jeffrey Bowen (Leigh) | Jimmy Ray (Catherine) | Monday,12:00 | Little Ocmulgee State Park |
Menlo | 18-A | Lee Majors | Beth Swords (Sid) | Monday, 1-3, 7:00 | Menlo Elementary School Cafeteria |
Meriwether County | 18-E | Frank Walls | Carmen Simmons | Monday, 1-3, 7:00 | Luthersville City Hall |
Metter | 18-B | J. R. Morgan Jr. (Mary) | James H. Wilcox (Sheron) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Midville | 18-F | Scotty Womack | Cleve Mobley (Marlette) | Monday, 2, 7:00 | The Water Hole |
Milan | 18-B | Mather Stapleton | Sandra Williams | Monday, 3, 7:00 | Milan Masonic Hall |
Milledgeville | 18-F | Terry Glover (J. Donald) | C. Wade Hodges (Shirley) | Thursday, 1-3, 7:00 | Old Place Restaurant |
Millen | 18-F | George Parker | Lamar B. Gay (Mary Ellen) | Monday, 2-4, 7:00 | Old Millen News Building |
Monroe | 18-F | Gary H. Potter (Amy) | John F. Yencha (Claire) | Tuesday, 1-3, 11:30 | Monroe Country Club |
Moultrie | 18-C | Barbara McCord | Peggy Tyson (Troy) | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin |
National Hills | 18-F | C. Coke Geddings PDG (Jo Ann) | Russell Rainey (Beth) | Friday, 1-3, 7:30 | Piccadilly Cafeteria |
Newnan-Coweta | 18-E | Jo Ann T. Burns (Peter) | Peter Burns | Tuesday, 1-3, 11:30 | Fire Mountain Grill |
Norcross | 18-D | William "Bill" Heron (Judy) | Trudy Rudert (John) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Lions Club House |
North Decatur | 18-F | June W. Phillips | Joyce Faulkner (Steve) | Monday, 3, 7:00 | United Methodist Church |
Ocilla | 18-C | Tommy Davis | Tommy Robinson | Thursday, 2-4, 12:00 | Ocilla Community House |
Oconee | 18-D | Wayne Turnbull | Wayne Eddowa (Jean) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Briarwood Baptist Church |
Oglethorpe | 18-E | Terrell Kelly | Judy Martiny (Richard) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Club House |
Oxford | 18-F | Charles Knarr | Andrew Autry | Thursday, 1-3, 7:00 | Oxford Community Center |
Patterson | 18-B | Mary Cason | Etta Wainwright | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Park |
Pauling County | 18-A | William Ingram | Deborah Civitella | Thursday, 1-3, 7:00 | The Legacy |
Pelham | 18-C | Donna Rutledge | Cheryl Howell | Tuesday, 2-4, 12:00 | Vault Restaurant |
Pembroke | 18-B | Cogie L. Scott (Gene) | Cheryl Waters | Tuesday, 1-3, 7:00 | Pembroke Public Library |
Pike County | 18-E | Fletcher Dunn | Bobby Harrison | Monday, 1-3, 7:00 | Zebulon Railroad Station |
Plains | 18-C | Thomas Campbell | Dr. Clinton Holloway PDG | Monday, 2, 7:00 | Clubhouse |
Port Wentworth | 18-B | James Barnes | Charles Lively | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Club Ball Park |
Poulan | 18-C | J. Elbert Kilcrease | James "Alan" Kimbro (Jan) | Thursday, 2-4, 7:30 | Poulan Recreation Building |
Quitman | 18-C | Danny Cox | Harvey Carmichael (Shirley) | Thursday, 1-3, 7:30 | Wiregrass Restaurant |
Reidsville | 18-B | Virgil Duckworth (Peggy) | Peggy Duckworth (Virgil) | Monday, 3, 7:00 | Joe's Kountry Kettle |
Richmond Hill | 18-B | Edward Yackel | William R. Cox Jr. (Jennifer) | Tuesday, 4, 7:30 | Various |
Rincon | 18-B | Vernon Gordy (Harriet) | Larry Steese (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Building |
Rincon Noon | 18-B | Medie Still | Betty March | Tuesday, 1-3, 12:15 | Rincon Police Department |
Riverdale | 18-E | Susan J. Hubbard | Kimberly Hall | Thursday, 2-4, 6:00 | Ryans Steak House |
Rochelle | 18-C | Jack Willard | Kenneth McKie | Monday, 1-3, 7:30 | Rochelle Community Center |
Rock Spring | 18-A | Jeff Potts | Rick Potts | Tuesday, 2-4, 7:00 | Pott's Auction |
Rockmart | 18-A | Laura Sherman | Larry L. Reynolds | Monday, 1-3, 7:00 | Ladies Club House |
Rome | 18-A | C. Wayne Cauthen | Robert A. Swanson | Tuesday, 12:00 | Coosa Country Club |
Rossville | 18-A | Timothy Ellis | Howard German | Monday, 2-4, 7:00 | Lou's Burger House |
Roswell | 18-A | Millard Berman | John Hathcock | Monday, 3, 7:00 | Doubletree Inn |
Royston-Franklin Springs | 18-D | Charles Viers (Virginia) | Virginia Viers (Charles) | Thursday, 1-3, 7:00 | Royston Depot Lions Club Building |
Sandersville | 18-F | D. Paul Turner | James Wilcox | Friday, 1:00 | Twin City Country Club |
Sandy Springs | 18-A | Leonard Ellis | Stella Cone | Tuesday, 1-3, 7:00 | Sandy Springs Methodist Church |
Savannah | 18-B | Keith Heard | Welby L. Stayton (Shirley) | Thursday, 2-4, 12:30 | Savannah Golf Club |
Savannah Hostess City | 18-B | Retha Coleman | Jacqueline P. Ricks (William) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Home of Dorothy Henderson |
Savannah Port City | 18-B | Mary Ann Barbieri (Chris) | Linda Larson | Tuesday, 1-2-3, 7:00 | Fire Mountain Grill (Ryan's) |
Snellville | 18-D | Jimmy Dallas (Monte) | Norm E. Masters (Jean) PDG | Thursday, 1-3, 7:00 | Walton EMC Building |
Social Circle | 18-F | Jamie Peterson | Kathy Trantham (Steve) | Monday, 1-3, 7:00 | Brenda's Place |
Soperton | 18-F | Jimmy Garner | Scott Heaton | Thursday, 2-4, 7:00 | Soperton Community House |
South Cobb | 18-A | Waymon Story | Brian Sanders | Monday, 1-3, 6:30 | South Cobb Community Center |
Sparta | 18-F | David Murray (Zel) | Robert P. Henry (Sherry) | Tuesday, 1-3, 1:00 | Country Folks Restaurant |
Springfield | 18-B | Donald Nelson | Judy Zittrouer (Ray) | Wednesday, 2-4, 12:00 | Recreation Department |
Statesboro Noon | 18-B | Evelyn Kennedy (Jack) | Rebekah Edenfield | Wednesday, 1-3, 12:00 | Fordhams Farmhouse |
Sylvania | 18-F | Ed Thompson | James Hope (Rachel) | Monday, 2-4, 7:00 | R & D's Restaurant |
Talbotton | 18-E | Jeff Ingram | Gary D. Page | Monday, 3, 12:00 | Doodlebugs Café |
Tallapoosa | 18-E | Ann Newman | Kenneth E. Mugg | Thursday, 12:00 | City Mountain Park |
Thomaston | 18-E | Craig Logan | William G. Cliff (Penny) | Monday, 2-4, 7:00 | Chamber of Commerce |
Thomasville Noon | 18-C | Tyrone White | Patricia Johnson (Ed) | Tuesday, 12:00 | Plaza Restaurant |
Thomson | 18-F | Bruce Thompson | Anthony M. Pool | Tuesday, 7:00 | Lions Clubhouse |
Thomson Camellia City | 18-F | Bonnie Martin (Luke) | Iris Lesney (Jack) | Monday, 2, 7:30 | Lions Club Building |
Tifton | 18-C | Allen Futch | Richard B. Chalfant (Marjorie) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Toccoa | 18-D | Dave Stancil | Mary Ann Mojica | Thursday, 2-4, 12:00 | Gate Cottage |
Towns County | 18-D | John Richards (Jane) | Hilda Thomason | Tuesday, 2-4, 7:00 | Young Harris College Dining Room |
Trion | 18-A | Janice Morris | Jo Ann Suggs | Monday, 4, 6:30 | Trion United Methodist Church |
Tucker | 18-F | Bertha L. Clarke (Jim) | James Clarke (Bertie) | Monday, 1-3, 7:00 | Country Café |
Twin City | 18-F | Sidney Bargeron (Bettye) | Stewart Key (Nancy) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Unadilla | 18-C | Charles Speight | Patti Davis | Thursday, 2-4, 12:00 | Railside Café |
Union County | 18-D | Lisa Little (Tim) | Betty Gurr | Thursday, 2-4, 6:00 | Steve's Steakhouse |
Union Point | 18-F | Charles Selman (Shirley) | D. H. Heffner (Joyce) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
University of West Georgia | 18-E | Can Giray | Aybars Gultekini | Thursday, 1-3, 7:00 | University Community Center |
Valdosta | 18-C | Dr. Deane Mink | Michael A. Bledsoe | Tuesday, 12:00 | O'Neals Restaurant |
Valdosta Evening | 18-C | Milford C. Lamb (Nancy) | Nancy R. Lamb (Milford) | Thursday, 2-4, 6:30 | Old Times Country Buffet |
Vidalia | 18-B | James Castleman (Jackie) | Larry Edenfield (Lovetha) | Monday, 2-4, 6:30 | Captain's Corner |
Villa Rica | 18-E | Charles Meckin Jr. | William Taylor | Thursday, 2-4, 7:30 | Daddy's Place |
Villa Rica Golden City | 18-E | Larry Wood | Linda S. Martin (Ron) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Various |
Wadley | 18-F | Lucretia Bowles | George Rachels lll | Monday, 1-3, 12:05 | Lions Club Building |
Warner Robins | 18-F | Randall Dodd (Sharon) | Richard L. Draper Jr. (Mary) | Thursday, 2-4, 6:30 | Chez Lisa's |
Warner Robins Houston Peaches | 18-F | Elizabeth Zoumberis (Tony) | Eileen Parker (Walter) | Tuesday, 1, 6:30 | Kim's Kitchen |
Warner Robins Noon | 18-F | Robert Martin (Pauline) | John Kinsler (Martha) | Monday, 2-4, 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Warwick | 18-C | Ray C. Pendley (Susie) | Debbie Marler (Coston) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Washington | 18-F | Mary Hubbard (Gene) | Lisa Drake (Robbie) | Monday, 7:30 | Lions Club Building |
Waycross | 18-B | William Hand (Julie Ann) | Norman McCarthy | Monday, 1:00 | Old Times Buffet |
Waycross Okefenokee | 18-B | Ray Williamson | Nancy Mock | Monday, 7:30 | Lions Clubhouse |
West Cobb | 18-A | Robert Wagner | Lester Dean PDG (Betty) | Monday, 1-3, 7:30 | Bailey's Restaurant |
West Jackson | 18-D | Barbara Gordy | Bobbie Sue Lord | Thursday, 1-3, 6:30 | Braselton Court House |
West Point | 18-E | James Morrison | Eugene C. Roberts | Wednesday, 12:00 | Riverside Country Club |
White County | 18-D | Neal Sims (Jane) | Stephanie Treadman (Jack) | Monday, 2-4, 6:30 | Ma Gooch's |
Wilmington Island | 18-B | Stella Overstreet (Ron) | Tina Pope (Don) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Wilmington Island United Methodist Church |
Winder | 18-D | Bill Cook | Michael Murray (Jean) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Clubhouse |
Winder Noon | 18-D | Frederick Brown | Sue Fowler | Wednesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Winterville | 18-D | James Melton | Tom Frey | Monday, 2-4, 7:30 | Winterville Club House |
Woodbine | 18-B | Ian Ruggles (Susan) | Charles M. Quattlebaum (Sandi) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodstock | 18-A | Nanette Warren | Kimberly Smith | Tuesday, 2-4, 7:00 | New Victoria Baptist Church |
Yatesville | 18-E | Dimple Forrest (Dave) | Robert E. Olive lll (Anne) | Monday, 1-3, 7:00 | Yatesville Senior Citizens Building |