Lions of Georgia, Club History 2011-2012
District Governor: District A, Alan Bethel, Roswell, GA. 1st Vice District Governor: Thurmon Morris 2nd Vice District Governor: David White | |||||
District Governor: District B, Joe Bill Brannon, Statesboro, GA. 1st Vice District Governor: Patricia A. Powell 2nd Vice District Governor: Cathy Threatt | |||||
District Governor: District C, Jimmy Black, Cordele, GA. 1st Vice District Governor: Troy Pullin 2nd Vice District Governor: James Walker | |||||
District Governor: District D, Edward B. Hashbarger, Lawrenceville, GA. 1st Vice District Governor: William K. "Bill" Holley 2nd Vice District Governor: Bob Long | |||||
District Governor: District E, Timothy F. "Tim" Chisholm, LaGrange, GA. 1st Vice District Governor: Max Gallman 2nd Vice District Governor: Steve Humphry | |||||
District Governor: District F, June W. Phillips, Lilburn, GA. 1st Vice District Governor: Olin C. Newby 2nd Vice District Governor: Jon M. Winters | |||||
Council Chairman: Kenneth Moore, 18-A, Chatsworth, Ga. | 2011-2012 241 Clubs | ||||
Club | District | President | Secretary | Meeting Day and Time | Meeting Location |
Abbeville | 18-C | Priscilla Whitman (William) | Priscilla Whitman (William) | Monday, 1-3, 6:30 | Lions Den |
Adairsville | 18-A | Joyce Culberson | Kara Gilbert | Thursday, 1, 7:00 | Adairsville Inn |
Adel | 18-C | Michael T. McCartney Jr. | Michael Felts | Tuesday, 1-3, 12:00 | Western Sizzlin |
Alamo | 18-B | Mike Hayes | Jennifer F. McNeal (David) | Monday, 3, 7:00 | Alamo United Methodist Church |
Alapaha | 18-C | Eddie Owen (Bonnie) | Bonnie Owen (Eddie) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Albany | 18-C | Karen Wynegar | Delores Foreman PDG (Terry) | Tuesday, 1-3, 11:45 | Ole Time's Coutry Buffet |
Alma | 18-B | Kevin Moore (Dalona) | Gail Fiveash | Monday, 2-4, 7:00 | Alma Lions Den |
Alpharetta | 18-A | Jason Blalock | Kathleen Brown | Thursday, 4, 7:30 | Adult Activity Center |
Americus | 18-C | Margo Mitchell | Willie Cooper | Tuesday, 1-3, 7:00 | Forsyth Bar & Grill |
Athens | 18-D | Thelma Griffeth | J. Bryson Tanner Jr. | Thursday, 1-3, 6:00 | St. Stephens ACC Church |
Athens Classic City | 18-D | James Allison (Marilyn) | William Segars (Barbara) | Monday, 2-4, 7:00 | Buffalo's |
Athens Heritage | 18-D | Geraldine Toney (Jeff) | Samuel Elliott (Mary) | Thursday, 1-3, 6:30 | Multiple Choices Office |
Atkinson County | 18-B | Hilda James | Shea Browning | Thursday, 1-3, 5:30 | Atkinson County Extension Office |
Atlanta | 18-A | David Proulx | Martha Jones | Friday, 2-4, 12:00 | Capital City Club |
Atlanta Buckhead | 18-A | Stanley Brading | Arthur Sinkler | Monday, 2-4, 6:30 | Buckhead Club |
Atlanta Chinese American | 18-F | Eric Lu | Benjamin Bao (Anne) | Sunday, 4, 5:30 | Oriental Pearl Chinese Restaurant |
Atlanta Hellenic | 18-A | Roy Ioannides (Angela) | Costas Alexandrides | Thursday, 2-4, 7:00 | Landmark Diner |
Atlanta India | 18-D | Sebastian Thaliath | Manoj Koottapilly (Sisy) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Various |
Atlanta Korean | 18-A | Chisoo Kim | Alex Inho Sonu | Saturday, 2, 7:30 | Various |
Atlanta Latino | 18-A | Gema Rockelein | Socorro Carter | Sunday, 7:00 | Tijuana Joe's |
Atlanta Metro | 18-A | Carl V. Roberts | Sheila Morrow | Thursday, 1-3, 7:00 | Piccadilly-Greenbriar |
Auburn-Carl | 18-D | Wanda Hawthorne (David) | Jackie Evers (Brian) | Monday, 2-4, 7:00 | Club Building |
Augusta | 18-F | Nelson Hamilton | James P. Redmond (Cathleen) | Tuesday, 1:00 | Forrest Hills Golf Club |
Augusta Garden City | 18-F | Charles E. Irvin PDG (Carolyn) | Carolyn S. Irvin PDG (Charles) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Piccadilly |
Austell | 18-A | Charles Cook (Denise) | Denise H. Cook (Charles) | Monday, 2-4, 7:00 | Bailey's |
Bainbridge | 18-C | Randall Dunlap | Gene Hendrix (Brenda) | Wednesday, 2-4, 12:00 | Charter House Inn |
Ball Ground | 18-A | Kenneth Atkins | Beth Ingram | Tuesday, 2-4, 6:00 | Ball Ground City Hall |
Barnesville-Lamar County | 18-E | David Forrest (Dimple) | Carol R. Waters | Thursday, 2, 7:00 | Pastime Grill |
Baxley | 18-B | David Burke (Mary) | Ed D. Flowers (Mary Louise) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Club House |
Bellville | 18-B | Laura Hamner (Billy) | Grace Anners | Monday, 1-3, 7:30 | Bellville Methodist Church |
Blackshear | 18-B | Keith Crump (Becky) | Mike Anderson (Laura) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Blakely | 18-C | Porter Mulkey | Warren Cleveland | Tuesday, 2-4, 12:00 | Magnolia's on Main |
Bloomingdale | 18-B | Horace Hargroves (Susan) | Susan Hargroves (Horace) | Thursday, 2-4, 7:30 | Bloomingdale Community Building |
Blue Ridge | 18-A | Berry Broach | James Veal | Thursday, 1-3, 7:00 | Tin Loong Chinese Restaurant |
Boynton | 18-A | Johnny Long | Ann Orr | Tuesday, 2, 6:30 | Boynton United Methodist Church |
Brantley County | 18-B | Cathy Byrd | Tina Strayer (George) | Monday, 2-4, 12:00 | Brantley Family Connection |
Brunswick | 18-B | George Frank Lane (Laurie) | Pamela O' Quinn | Wednesday, 1-3, 12:00 | Old Times Buffet |
Brunswick Gateway | 18-B | Norman Blood (Linda) | Betty Sumner | Thursday, 1-3, 7:00 | Nick's Buffet |
Buchanan | 18-E | Danny Hutcheson (Patty) | Patsy Mobley | Thursday, 2-4, 7:00 | DBR Meeting Place |
Buena Vista | 18-E | Bobby Jones (Loxie) | James R. "Jimmy" Hagler (Kay) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Buford | 18-D | Earl Benson (Sue) | Kim Ingram (Cary) | Thursday, 1, 12:00 | Peoples Bank & Trust |
Bulloch | 18-B | James Ward (Janice) | Barbara Marie Davidson | Tuesday, 1-3, 7:30 | R. J. Steakery |
Byron | 18-E | Stephen Humphry (Marlene) | Marlene Humphry (Steve) | Thursday, 1-3, 7:00 | Depot |
Calhoun | 18-A | Joann Pass | Richard Hobgood | Tuesday, 4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Calvary | 18-C | Charles Harrison | Allan G. Rodemoyer (Sue) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Calvary Lions Den |
Camilla | 18-C | Johnny Barrentine | James C. Lapham (Barbara) | Tuesday, 11:45 | Debbie's Mainstreet |
Canton | 18-A | Kimberley Aguirre | Nicholas Spratlen | Thursday, 1-3, 12:00 | Downtown Kitchen |
Carnesville | 18-D | Ken C. McKinney (Marilyn) | Robert "Sid" Ginn (Lynn) | Monday, 1-3, 7:00 | Franklin County Recreation Department |
Carrollton | 18-E | Jerome Johnson (Jennifer) | Tom Jackson (Judy) | Thursday, 12:00 | Sunset Hills Country Club |
Cartersville | 18-A | Edward Brumfield | Robert Bergeron | Tuesday, 1-3 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Centerville | 18-F | Martin Connell (Neema) | Lloyd Britt (Judy) | Monday, 1-3, 7:30 | Centerville Lions Club Building |
Chatsworth | 18-A | Danny Hales | Robert Choate | Tuesday, 1-3, 7:00 | Chatsworth First Baptist Church |
Chattanooga Valley | 18-A | Leon Ellis | Mary Graham | Tuesday, 1-3, 7:30 | Chattanooga Valley Lions Clubhouse |
Chester | 18-C | Connie Howard | Karen Schuldt | Tuesday, 2, 7:00 | Old Chester School House |
Chickamauga | 18-A | Donna Calhoun | Nancy Martin | Thursday, 2-4, 7:30 | Chickamauga Library |
Clarkesville | 18-D | Issaic Trotter (Kasey) | Asley Worley | Tuesday, 1-3, 6:30 | North Georgia Technical College |
Claxton | 18-B | James Waters (Dot) | Ida Sue Barrow | Tuesday, 1, 7:00 | Lions Club House |
Clayton | 18-D | Aubrey Nichols | Ralph Roberts | Tuesday, 1-3, 12:00 | Cupboard Café Restaurant |
Clermont North Hall | 18-D | John Brady (Alesha) | Ray Chastain (Linda) | Monday, 1-3, 7:30 | Lions Community Center |
Cleveland (White County) | 18-D | Bobby Lee Adams | Jeremy Adams | Tuesday, 2-4, 12:00 | Ma Gooch's Restaurant |
Clinch County | 18-B | Kenneth Smith (Abby) | L. Philips Martin (Ellice) | Thursday, 1-3, 12:00 | Homerville Woman's Club |
Cobbtown | 18-B | Horace Shewmaker (Dorothy) | Gilbert Stoukton (Jackie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Cobbtown Methodist Church |
Colbert | 18-D | Bennie Tuggle (Barbara) | Joe H. Gill (Anne) | Thursday, 1, 7:00 | Old Colbert School |
Collins | 18-B | Michael Coe (Denny) | Glenda Cowart (Danny) | Monday, 1, 7:00 | Old Collins Gym |
Colquitt | 18-C | Dr. Robert Lane | Luther Clearman (Barbara) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Helen's Pirates Cove |
Columbus | 18-E | Angela Hollis (Tim) | Jack J."Jack" Fatum (Shirley) | Tuesday, 11:45 | St. Luke's United Methodist Church |
Columbus Muscogee | 18-E | Jesus P. "Val" Valenzuela (Yolanda) | Jesus P. "Val" Valenzuela (Yolanda) | Monday, 12:45 | Golden Corral |
Comer | 18-D | David McFarland (Rhonda) | Angie McGinnis | Thursday, 2-4, 7:00 | Comer Lions Club Building |
Commerce | 18-D | Ken Harmon | Lee Heard | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Conyers | 18-F | Lee Cronan (June) | Charles Cope | Monday, 1-3, 6:45 | Grand Buffet |
Cordele | 18-C | Melody M. Godfrey | Herbert Hughes Jr. PDG (Bernice) | Tuesday, 12:00 | Lions Park Fairgrounds |
Cordele Evening | 18-C | David Hughes | Alton B. Churchwell (Lana) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Cutter's Steakhouse |
Covington | 18-F | Charles Worthington ll (Lisa) | James T. Williams (Martha) | Thursday, 2-4, 7:30 | Neal Banks Lions Pavilion |
Crawford County | 18-E | Margaret Holder (Donald) | Ashley Holder | Thursday, 1-3, 7:00 | Senior Citizens Center |
Cuthbert | 18-C | Charles "Chuck" Lashley (Joan) | Danny Pearson | Tuesday, 1-3, 7:30 | Boy Scout House |
Dacula | 18-D | Jennifer Khaleel | Melissa Udel | Tuesday, 1-3, 7:00 | Stars & Stipes Getaway-n-Play |
Dade County | 18-A | Jane Moreland | Robin Westbrook | Wednesday, 2-4, 12:00 | American Legion |
Dahlonega | 18-D | Bonnie Bowling | Anne Mundy | Thursday, 2-4, 6:00 | Just on the Square Country Café |
Dalton | 18-A | Lee Oliver | Paul Johnson | Thursday, 1-3, 7:30 | Oakwood Café |
Dalton Noon | 18-A | Raus Cohran | James Watson | Tuesday, 2-4, 11:30 | Western Sizzlin |
Darien | 18-B | Ronald Zeppieri (Judy) | Elizabeth Linferfelt | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Dawson | 18-C | David Peeler | Gary McNeely | Tuesday, 12:00 | Dawson Lions Club Building |
Dawsonville | 18-D | Marshall "Marty" Horne (Gail) | Margaret Johnson | Monday, 1-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Decatur | 18-F | Ara White | Eugenia "Genie" Massingale (Kenneth) | Monday, 2-4, 7:00 | Matthews Cafeteria |
Donaldsonville | 18-C | Wayne Worsham | Eloise Taylor | Tuesday, 12:00 | Lions Hall |
Douglas | 18-B | Amanda Allison | Cathy Threatt (Stanley) | Tuesday, 12:30 | Dougas Golf & Country Club |
Douglas County | 18-A | F. Danny Gann | Raiford Peacock | Tuesday, 1-3, 6:30 | Irish Bred Pub |
Dublin | 18-F | Alexis Hughes | Alexis Hughes | Wednesday, 2-4,12:00 | Dublin Country Club |
East Cobb | 18-A | Christopher Walsh | Deborah Hennessey | Tuesday, 2-4, 7:00 | Eastside Baptist Church |
East Dublin | 18-F | Freddie Baugus | William Luecke | Tuesday, 1-3, 7:00 | East Dublin Community House |
Eastman | 18-C | Kennon Graham | William Thornton (Maude) | Tuesday, 12:00 | Flight Line Café |
Eatonton | 18-F | Susan Harper | Linda Selby | Thursday, 2-4, 12:00 | General Hospital |
Echols County | 18-C | Carlos Rodgers | Larry Allen | Tuesday, 2-4, 7:30 | Echols County Canteena |
Edison | 18-C | T. Aldine Owen | Allan Ray | Tuesday, 2-4, 12:00 | Lions Building |
Elberton | 18-D | Wallace Edwards Jr. (Joelyn) | Aubrey Barden (Mary Coile) | Monday, 1-3, 7:30 | Elberton Civic Center |
Ellaville | 18-E | Johnny Wall (Neil) | Lemuel Streetman (Joann) | Tuesday, 2-4, 7:30 | American Legion |
Ellijay | 18-A | Merle Naylor | Hannah Towns | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ellijay Lions Barn |
Evans | 18-F | Glenda Metts | Daniel Bernhardt (Tami) | Thursday, 1-3, 7:00 | Wesley United Methodist Church |
Fitzgerald | 18-C | Bonnie Kelly | Dr. Charles L. McWhorter (Kelly) | Tuesday, 12:00 | Turkey Creek Country Club |
Fleming | 18-F | Burl A. Johnson ll (Linda) | William Gifford (Lorraine) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Fleming Clubhouse |
Folkston | 18-B | Alfred Cabutto Jr. | Fay D. Johnson | Monday, 2-4, 7:30 | Mickey's Pizza |
Forsyth | 18-E | Virginia Remick (Elmo) | Chie Fuller | Monday, 2-4, 6:00 | Hong Kong Palace |
Forsyth County | 18-D | Tom Curran | Louie Williams (Mary) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Golden Corral |
Fort Gaines | 18-C | Frank Tomlinson (Clara Jo) | Bill Pereau | Thursday, 1-3, 7:30 | Tommy's Restaurant |
Fort Valley | 18-E | David Pike (Patricia) | Debbie Miller | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club House |
Gainesville | 18-D | Terry M. Hall | Charles Hewett | Tuesday, 12:00 | Gainesville Civic Center |
Garden City | 18-B | Durwood Motes | R. Bowen Jones (Dess) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Garden City Community Center |
Glascock County | 18-F | Eddie Miller (Judy) | Kendall Chalker (Audrey) | Monday, 1-3, 7:00 | Usry's Diner |
Glennville | 18-B | Terry L. Quick | Mickey Anderson | Thursday, 1-3, 7:00 | Glennville United Methodist Church |
Golden Isles | 18-B | Keith McKenzie (Vickie) | Violet Rhodes | Thursday, 1-3, 7:00 | Salt Water Cowboy |
Greater Butts County | 18-E | Kelly Dirto | Claudia Holley | Wednesday, 12:00 | Ben's Casual Dining |
Greenville | 18-E | Bill Rook (Jean) | Ricki Robbins (Joe Stricklin) | Thursday, 1-3, 7:30 | Clinton's Family Restaurant |
Griffin | 18-E | Claudette H. Gallman (Max) | Phyllis Hutchings | Tuesday, 1-3, 6:00 | St. Johns Lutheran Church |
Grovetown | 18-F | Tony Wilmoth (Deborah) | Kristina Yohe | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Hahira | 18-C | Jodie E. Summer | Nikki Ellis | Tuesday, 3, 7:00 | Community Center |
Hapeville | 18-A | William "Bill" Dixon | Cynthia Cox | Thursday, 2-4, 6:30 | I H O P |
Harris County | 18-E | Alvin Howard (Dorothy) | James Curry | Monday, 1-3, 7:30 | Callaway Gardens Inn |
Hartwell | 18-D | Michael Adams (Amy) | Arnold J. Bailey (Sylvia) | Monday, 2-4, 7:00 | Fletcher's |
Hazlehurst Jeff Davis | 18-B | B. Claxton | Phil Phillips | Tuesday, 1-3, 7:00 | Jeff Davis Fair Grounds |
Heard County | 18-E | Emily Rogers | Richard Nolley (Christine) | Monday, 2-4, 7:00 | Heard County Senior Center |
Hephzibah | 18-F | Jon Winters PDG | Donna Winters | Thursday, 2-4, 7:00 | Jesse Carroll Community Center |
Hinesville | 18-B | Retha Coleman | Donald Appleman (Angie) | Monday, 1-3, 7:00 | Western Sizzlin |
Ideal | 18-E | Donald A. Massey (Elizabeth) | John G. Turner (Kay) | Monday, 1, 7:00 | Ideal Community Center |
Jacksonville | 18-B | Guy Bland | Elizabeth H. Jones (Charles) | Monday, 1, 7:30 | Jacksonville Lions Club House |
Jasper | 18-A | Tony Pishnery | Leslie Miller | Thursday, 2-4, 7:00 | 1st Baptist Church |
Jefferson | 18-D | James Smith (Patty) | Mark Bradley (Gay) | Monday, 2-4, 6:30 | Jefferson Club House |
Jekyll Island | 18-B | Robert Lelli | Gene Jarrett (Alice) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Jekyll Oceanfront Resort |
John's Creek | 18-A | Douglas Nassaur | Stephen P. Fuller | Wednesday, 1-3, 12:00 | Hyatt Place |
Jones County | 18-F | Nancy Pace (Mike) | Ruth Fife (Frank) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Kenneshaw-Acworth | 18-A | George Grumbein | Mark Rice | Thursday, 1-3, 7:00 | Smith-Gilbert Gardens |
Kingsland | 18-B | Dennis Keith (Becky) | James S. Thomason (Jo) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Club House |
LaFayette | 18-A | Larry Martin | Jerry Carroll | Thursday, 12:00 | Bank of LaFayette |
LaGrange | 18-E | Harley Cody (Linda) | Gerald C. Becham | Tuesday, 12:00 | Highland Country Club |
Lake Seminoe | 18-C | Georgia Taylor PDG (Jack) | Carol Addison | Tuesday, 3, 7:00 | Spring Creek FVD |
Lanier County | 18-C | Peter Barlow | Gene Culpepper | Wednesday, 2-4, 12:00 | Dogwood Café |
LaVista | 18-F | Helen P. Troha | Robert "Bob" A. Lansdell Jr. (Pat) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Clairmont Presbyterian Church |
Lavonia | 18-D | Radonna Powers Bufflington (Andy) | Priscilla Gothard (Jim) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Lavonia Community Center |
Lawrenceville | 18-D | Pete Stamsen (Judith) | Judy A. Stamsen (Pete) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Garden Plaza |
Leesburg | 18-C | Gail Webb | Amanda Rusk | Thursday, 1-3, 12:00 | J & E's Restaurant |
Liberty Coastal | 18-B | Lillian F. "Lil" Shurtleff | Gerald B. "Jerry" Leland | Tuesday, 1, 7:00 | Holton's Restaurant |
Lincolnton | 18-F | Sharon Bryan | Ellen Butler (James) | Thursday, 4, 7:00 | Corner Café |
Loganville | 18-D | Wendell Geiger | Wayne White (Sue) | Monday, 1-3, 7:30 | Journey's End Restaurant |
Louisville | 18-F | Jeffrey Harvey | Larry S. Stanley Sr. (Fran) | Thursday, 2-4, 7:30 | Louisville Lions Clubhouse |
Lyons | 18-B | Danny Coleman | Pamela Griggers (Johnny) | Monday, 2-4, 12:00 | Partin Park |
Macon | 18-E | John Timms | Joseph F. Moran (Cindy) | Tuesday, 12:30 | Vineville United Methodist Church |
Macon Cherry Blossom | 18-E | Edward Morley Adams (Scarlet) | Shirley Huskey | Tuesday, 2-4, 7:00 | Jeneane's Pinebrook Restaurant |
Macon Cross Keys | 18-E | Rose Holder (William) | Maxine S. Hardwick | Thursday, 1-3, 6:30 | Chevy's Café |
Macon Evening | 18-E | Lehman Wood | Thomas A. Holmes (Debbie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Macon Centerplex |
Macon Rutland | 18-E | Robert Crowdis (Judy) | Horace R. Wilson (Beverly) | Thursday, 1-3, 7:00 | Porter Ellis Community Center |
Madison | 18-F | Hoyt Jackson (Virginia) | Virginia Jackson (Hoyt) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Manchester | 18-E | O. W. Burns Jr. | Tommy F. Thompson (Jeaneen) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Mac's Steak House |
Marietta | 18-A | John Reida | Jennifer Hesmondhalgh | Thursday, 2, 7:00 | Marietta Conference Center |
Martin | 18-D | J. Ralph Williams | Robert T. Stovall (Sandi) | Thursday, 1-3, 7:30 | Martin Community Center |
McDonough | 18-E | Mike Watson (Patricia) | Richard Berry (Jewell) | Monday, 2-4, 7:00 | Uncle Sam's |
McRae | 18-B | Henry Williams | Jimmy Ray (Catherine) | Monday,1-3, 12:00 | Little Ocmulgee State Park |
Menlo | 18-A | Edwin Thompson | Beth Swords (Sid) | Monday, 1-3, 7:00 | Menlo School Cafeteria |
Metter | 18-B | J. R. Morgan Jr. (Mary Frances) | James H. Wilcox (Sharon) | Tuesday, 1-3, 6:00 | Western Steer Restaurant |
Midville | 18-F | Scotty Womack | James Reeves | Monday, 2, 7:00 | The Water Hole |
Milan | 18-B | Roy Selph | Sandra Williams (Jimmy) | Monday, 3, 7:00 | Milan Lions/Masonic Lodge |
Milledgeville | 18-F | Kenneth Herbst | C. Wade Hodges (Shirley) | Thursday, 1-3, 7:00 | Golden Corral |
Millen | 18-F | Richard Parker | Jimmie Edenfield | Monday, 2-4, 7:00 | Old Millen News Building |
Monroe | 18-F | Gary H. Potter (Amy) | John F. Yencha (Claire) | Tuesday, 1-3, 11:30 | Monroe Country Club |
Moultrie | 18-C | Duncan C. Sinclair | Jan Sinclair | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin |
National Hills | 18-F | Dr. Harold "Jeffrey" Hoover (Lori) | C. Coke Geddings PDG (Jo Ann) | Friday, 1-3, 7:30 | Clarion Suites |
Newnan-Coweta | 18-E | Stephen Campbell (Rebecca) | Peter Burns (Jo Ann) | Tuesday, 1-3, 11:30 | Golden Corral |
Norcross | 18-D | John Spencer (Dorothy) | Gertrude "Trudy" Rudert (John) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Lions Club House |
North Decatur | 18-F | Dr. Elbonie Hornbuckle | William "Bill" Lowe (Kembra Smith) | Monday, 3, 7:00 | Sandwiches N' Stuff |
Ocilla | 18-C | Tommy Davis | Thomas Robinson | Thursday, 2-4, 12:00 | Ocilla Community House |
Oconee | 18-D | Larry Darnell (Sandra) | Wayne Eddowes (Jean) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Briarwood Baptist Church |
Oglethorpe | 18-E | Denisa Adams (Rudy) | Margaret Conyers | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Oxford | 18-F | James Windham (Penny) | Andrew Autry (Sherry) | Thursday, 1-3, 7:00 | United Methodist Church |
Pauling County | 18-A | William Ingram | Joan Ingram | Thursday, 1-3, 7:00 | Rodney's BBQ |
Pembroke | 18-B | William "Bill" Anderson (Mary) | Lorri Strickland (Tim) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Pembroke Public Library |
Pike County | 18-E | Carol Scoggs | Priscilla Killingsworth (Wayne) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Club Depot |
Plains | 18-C | Douglas H. McKenney | Dr. Clinton Holloway PDG | Monday, 2, 7:00 | Lions Building |
Pooler | 18-B | Dr. Pete Ghaleb | Rosemary Cutuli | Tuesday, 1-3, 12:00 | Western Sizzlin |
Port Wentworth | 18-B | C. J. Neesmith | Linda Smith (Eddie) | Thursday, 1-3, 6:30 | Lions Club Ballpark |
Poulan | 18-C | Ross Logan | James "Alan" Kimbro (Jan) | Thursday, 2-4, 7:30 | Community Center |
Reidsville | 18-B | Bobby Kennedy | Linda Curl (James) | Monday, 3, 7:00 | Garden Club |
Richmond Hill | 18-B | Boyd Walden (Jane) | Ouieda Sisco | Thursday, 4, 7:30 | Various |
Rincon | 18-B | Vernon Gordy (Harriet) | Larry Steese (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | Hong Kong Buffet |
Rincon Noon | 18-B | William Wesley Olliff | Betty March | Tuesday, 1-3, 12:15 | Coastal Bank |
Ringgold | 18-A | Lindsay Teter | Emenda Crowe | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ringgold United Methodist Church |
Rochelle | 18-C | William Howell | Kenneth McKie (Martha) | Monday, 1-3, 7:30 | Mallard Point Golf Grill |
Rockmart | 18-A | Vadem Underwood | David Gilmer | Monday, 1-3, 7:00 | Ladies Clubhouse |
Rome | 18-A | Christopher Douglas | W. Jerry Curtis | Tuesday, 12:00 | Coosa Country Club |
Rossville | 18-A | Gary Evans | Howard German | Monday, 2-4, 6:30 | Lou's Burger House |
Roswell | 18-A | Tim Dunn | Cheryl Henleben | Monday, 3, 7:00 | Holiday Inn |
Royston-Franklin Springs | 18-D | Carol Messer | Julia Tomlin (Bill) | Thursday, 1-3, 7:00 | Roystonion Restaurant |
Sandersville | 18-F | Theresa Hines | Gary Haynes (Faye) | Friday, 1:00 | Twin City Country Club |
Sandy Springs | 18-A | Judith Roe | Stella Cone | Wednesday, 1-3, 7:00 | Huntcliff Summit |
Savannah | 18-B | Joseph Markwalter | Welby L. Stayton (Shirley) | Thursday, 1-3, 12:30 | Johnny Harris Restaurant |
Savannah Port City | 18-B | Jennifer Eisenhart (Scott) | Scott Eisenhart (Jennifer) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Sticky Fingers |
Snellville | 18-D | Harold Walker | Steve Hart (Susan) | Thursday, 1-3, 7:00 | Walton EMC Building |
Social Circle | 18-F | Chad Nelson | Elizabeth Grenevitch | Monday, 1-3, 7:00 | United Methodist Church |
Soperton | 18-F | Jack Hollister | John W. Lee | Thursday, 2-4, 7:00 | Soperton Community House |
South Cobb | 18-A | Sheldon Roush | George Mann | Monday, 1-3, 6:30 | South Cobb Community Center |
Sparta | 18-F | Jesse Mitchell | Sherry Henry (Pat) | Tuesday, 1-3, 1:00 | Central Park Restaurant |
St. Mary's | 18-B | Michael Swain | Larry Johnson (Cookie) | Thursday, 2-4, 12:00 | Riverview Hotel |
Statesboro Noon | 18-B | Joseph Goodwin | Krystal Bragg | Wednesday, 1-3, 12:00 | Shoney's |
Sylvania | 18-F | Jack Taylor | Patty Hill (Charles) | Monday, 2-4, 7:00 | R & D's Restaurant |
Sylvester | 18-C | Jody Yarbrough | Angela Hitt | Tuesday, 1-3, 12:00 | Sylvester Fire Department |
Talbotton | 18-E | Henry Persons | Gary D. Page (Donna) | Monday, 3, 12:00 | Doodlebugs Café |
Tallapoosa | 18-E | Jason Smith (Gayle) | Jaeson Smith | Thursday, 12:00 | Crossroads Restaurant |
Thomaston | 18-E | Robert Fallin | David McDonald (Mabel) | Monday, 2-4, 7:00 | Brit House |
Thomasville Noon | 18-C | Ed Johnson PDG (Pat) | Patricia Johnson (Ed) | Tuesday, 12:00 | Plaza Restaurant |
Thomson | 18-F | Glynn Thompson | Anthony M. Pool | Tuesday, 7:00 | Thomson Lions Club Building |
Thomson Camellia City | 18-F | William Eckles (Beverly) | Bonnie Martin (Luke) | Monday, 2, 7:30 | Queen of Angels Catholic Church |
Tifton | 18-C | Marjorie Chalfant (Richard) | Richard B. Chalfant (Marjorie) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Toccoa | 18-D | William E. Graham | Wilbur "Ray" Cornell | Thursday, 2-4, 12:00 | Gate Cottage |
Towns County | 18-D | Julie Payne | Carnie Wall (Keith) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Anderson Music Hall |
Tri-Cities | 18-A | Carol Stephens | Peggy Haney | Thursday, 1, 6:00 | Landmark Diner |
Trion | 18-A | Jan Morris | Karen Cook | Monday, 4, 6:30 | Riegeldale Tavern |
Twin City | 18-F | John Cowart | William "Bill" Jines (Glenda) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Unadilla | 18-C | Chad Massey | Eleanor Boyles | Thursday, 2-4, 12:00 | Unadilla United Methodist Church |
Union County | 18-D | Mildred Thompson | James Wentworth | Thursday, 2-4, 6:00 | Steve's Steakhouse |
Union Point | 18-F | Charles "Chuck" Selman (Shirley) | David "Dave" Heffner (Joyce) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Union Point Community Center |
Valdosta | 18-C | Myron Graham | Mandi Biery | Tuesday, 12:00 | Hilton garden Inn |
Valdosta Evening | 18-C | Anthony Mungello | Nancy R. Lamb (Milford) | Thursday, 2-4, 6:30 | Old Times Country Buffet |
Vidalia | 18-B | Malcolm Bryant | Larry Edenfield (Lovetha) | Monday, 2-4, 6:30 | Poppy's Restaurant |
Vienna | 18-C | Kenny Calhoun | Ben Braxton | Thursday, 1-3, 12:00 | Marise Country Cooking |
Villa Rica | 18-E | William "Kinney" Taylor (Connie) | Tom Proctor (Patricia) | Thursday, 2-4, 7:30 | The Olive Tree Restaurant |
Villa Rica Golden City | 18-E | Ann Olson | Alisa M. Doyal (Jerry) | Tuesday, 2-4, 7:00 | The Olive Tree Restaurant |
Wadley | 18-F | Walter Smith | George Rachels lll | Monday, 1-3, 12:05 | Lions Club Building |
Warner Robins | 18-F | Harvey Ware PDG (Lou) | Richard Draper (Mary) | Thursday, 2-4, 6:30 | I H O P |
Warner Robins Houston Peaches | 18-F | Gloria Wilkinson | Eileen Parker (Walter) | Tuesday, 1, 6:30 | Law Office of Nick Zoumberis |
Warner Robins Noon | 18-F | Francis Barks (Doy) | John Kinsler (Martha) | Monday, 2-4, 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Warwick | 18-C | Ray C. Pendley (Susie) | Debbie Marler (Coston) | Monday, 1-3, 7:00 | Warwick Lions Club |
Washington | 18-F | Mary Hubbard (Louie Gene) | Olin C. Newby PDG (Rosemary) | Monday, 7:30 | Lions Club Building |
Waycross Okefenokee | 18-B | Keith Yarbrough | Sandra Moultrie | Monday, 7:30 | Lions Clubhouse |
Wayne County | 18-B | Donald Holland | Timothy Westberry | Tuesday, 2-4, 6:00 | Western Sizzlin |
West Cobb | 18-A | Lloyd Foster | Lester Dean PDG (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | Bailey's Restaurant |
West Jackson | 18-D | Kathy Stone (Jerry) | Susie Plog (Marty) | Thursday, 1-3, 6:30 | Braselton Community Center |
West Point | 18-E | James Morrison | Eugene C. "Gene" Roberts (Katie) | Wednesday, 12:00 | Riverside Country Club |
Wilmington Island | 18-B | Kathleen Ryerson | Tina Pope (Donald) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Wilmington Island United Methodist Church |
Winder | 18-D | John Duckworth | Michael Murray (Jean Ann) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Winder Noon | 18-D | Adam Smith | David Martin (Linda) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Winterville | 18-D | David Langford | Mike Shelton | Monday, 2-4, 7:30 | Winterville Club House |
Woodbine | 18-B | William Alexander | Charles M. Quattlebaum (Sandi) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Woodstock | 18-A | Virginia Eatman | Ed Cook | Tuesday, 2-4, 7:00 | New Victoria Baptist Church |
Yatesville | 18-E | Wanda Dozier | Alan Olive | Monday, 1-3, 7:00 | Yatesville Senior Citizens Building |