Club |
District |
President |
Secretary |
Meeting Day and Time |
Meeting Location |
ABBEVILLE (7380) |
18 O |
PATRICIA J ADDISON |
PRISCILLA WHITMAN |
1st & 3rd Monday 6:30PM |
LIONS DEN |
ADAIRSVILLE (7281) |
18 L |
JOYCE L CULBERSON |
KARA A GILBERT |
1st Thursday 7:00PM |
Adairsville Inn |
ADEL (7381) |
18 O |
Jeff Taylor |
William M Felts |
1st & 3rd Tuesday 12:00PM |
WESTERN SIZZLIN |
ALAMO (43860) |
18 N |
Rev Andy R. Brownley |
JENNIFER MC NEAL |
3rd Monday 7:00PM |
ALAMO United Methodist Church |
ALAPAHA (7382) |
18 O |
EDDIE OWEN |
BONNIE OWEN |
2nd Monday 7:00PM |
CLUB HOUSE |
ALBANY (7383) |
18 O |
Constance Littleton Houseman |
Sharon D Ervin |
1st 3rd Tuesday 11:45AM |
Ole Times Country Buffet |
ALMA (7336) |
18 N |
DAN TAYLOR |
Brooks Haddock |
2nd Mon 12:00PM 4th Mon 6:00PM |
ALMA LIONS DEN |
ALPHARETTA (7282) |
18 L |
David Crawford |
AMY ANDREWS |
4th Thursday 7:00PM |
Alpha Soda |
AMERICUS (7385) |
18 O |
WILLIE COOPER |
Reynalda Ramirez Bryant |
1st Tuesday 6:30PM |
Forsyth Bar & Grill |
ATHENS (7431) |
18 I |
STEPHEN R HELWIG |
J Bryson Tanner, Jr. |
1st & 3rd Thursday 6:30PM |
Ryan's Steak House |
ATHENS CAMPUS (115499) |
18 I |
DHRUV BHAVSAR |
MACKENZIE BOURNE |
WED 1,3,6:00PM |
UGA Miller Learning Center |
ATHENS CLASSIC CITY (7432) |
18 I |
Thomas W. Davis Jr. |
William I Segars |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
IHOP |
ATHENS HERITAGE (59786) |
18 I |
Kevin A Schrauth |
JERALDINE M TONEY |
1st Thu 12:30PM 3rd Thu 6:30PM |
MULTIPLE CHOICES CIL |
ATKINSON COUNTY (109486) |
18 N |
Hilda James |
Shea Browning |
1st & 3rd Thursday 5:30PM |
Atkinson Co. Extension Office |
ATLANTA (7283) |
18 L |
SCOTT ROGERS |
Cheryl C Lee |
2nd & 4th Friday 12:00 NOON |
CAPITAL CITY CLUB |
ATLANTA BUCKHEAD (7284) |
18 L |
DENNIS J WEBB |
ARTHUR SINKLER |
2nd & 4th Monday 6:30PM |
BUCKHEAD CLUB |
ATLANTA CHINESE AMERICAN
(49793) |
18 I |
ERIC LU |
BENJAMIN BAO PhD |
4th Sunday 5:30PM |
ORIENTAL PEARL RESTAURANT |
ATLANTA INDIA (89046) |
18 I |
|
REGI Z CHERIAN |
|
|
ATLANTA LATINO (60486) |
18 L |
LUIS MIRANDA |
ZINA P AMINI |
2nd Sunday 10:00AM |
member homes |
ATLANTA METRO (53844) |
18 L |
WILLIE A ALEXANDER |
DRUCILLA R HAYWORTH |
1st Thu 6:00PM 3rd Thu 12:00PM |
PICCADILLY RESTAURANT |
Atlanta Peachtree (120399) |
18 L |
Philip M Minnes |
Martha J Jones |
|
|
AUBURN CARL L C (7433) |
18 I |
WANDA B HAWTHORNE |
JACKIE EVERS |
2nd & 4th Monday 7PM |
CLUB BUILDING |
AUGUSTA (7535) |
18 N |
FLOYD MONTGOMERY |
JAMES P REDMOND |
Tuesdays 1:00PM |
FOREST HILLS GOLF CLUB |
AUGUSTA GARDEN CITY (7537) |
18 N |
|
CAROLYN S IRVIN |
1st & 3rd Monday 7:00 PM |
PICCADILLY |
BAINBRIDGE (7389) |
18 O |
Frank Loeffler III |
Mike L Miller |
2nd & 4th Wednesday 12:00PM |
CHARTER HOUSE INN |
BALL GROUND (7289) |
18 L |
Kenneth Gary Atkins |
Sue Densmore |
1st Tuesday 7:00PM |
Ball Ground First Baptist Church |
BARNESVILLE LAMAR COUNTY
(42530) |
18 O |
DAVID P FORREST |
CAROL ROSS WATERS |
2nd Thursday 7:00PM |
PASTIME GRILL |
Bartow County (122355) |
18 L |
Nicholas K Barnett |
Christie M Barnett |
|
|
BAXLEY (7337) |
18 N |
ETHAN A DOUGHERTY |
ED D FLOWERS |
1st Mon 12:00Noon 3rd Mon 6:00PM |
Lions Club House |
BELLVILLE (43720) |
18 N |
MELBA B BOATRIGHT |
BILLY HAMNER |
3rd Monday 7:30PM |
Bellville Methodist Church |
BLACKSHEAR (7338) |
18 N |
Keith Crump |
MIKE ANDERSON |
2nd & 4th Thursday 7:00PM |
CLUB BUILDING |
BLAKELY (7390) |
18 O |
WARREN CLEVELAND |
BRADLEY M GRANTHAM |
2nd & 4th Wednesday 12:00PM |
Magnolia's on Main |
BLOOMINGDALE (29732) |
18 N |
James Arthur LeClair |
SHEILA N LE CLAIR |
4th Thursday 7:30PM |
BLOOMINGDALE COMMUNITY CENTER |
BLUE RIDGE (76052) |
18 L |
W Berry Broach |
JAMES L VEAL |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
Tin Loogn Chinese Restaurant |
BOYNTON (7290) |
18 L |
Elaine Hansford |
Lena Ann Orr |
2nd Tuesday 6:30PM |
Boynton United Methodist Church |
BRANTLEY COUNTY (7339) |
18 N |
CATHY C BYRD |
TINA STRAYER |
2nd & 4th Monday 12:00AM |
BRANTLEY FAMILY CONNECTION |
BRUNSWICK (108590) |
18 N |
Trisha Simms |
|
1st & 3rd Friday 12:00PM |
Captain Joe's Seafood Restaurant |
BRUNSWICK GATEWAY (51041) |
18 N |
NORMAN BLOOD |
BETTY SUMNER |
1st & 3rd Thursday 7:00PM |
Nick's Buffet |
BUCHANAN (7490) |
18 L |
DEBBIE JOHNSON |
PATSY G MOBLEY |
4th Tuesday 6:00PM |
Community & Southern Bk |
BUENA VISTA (7491) |
18 O |
BOBBY JONES |
Doctor JAMES R HAGLER |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
COMMUNITY CENTER |
BUFORD (7438) |
18 I |
Earl L Benson |
JACKIE P HUTTON |
1st & 3rd Thursday 1:00PM |
PEOPLES BANK AND TRUST |
BULLOCH L C (7341) |
18 N |
DAVID JEFF GIDDENS II |
BARBARA MARIE DAVIDSON |
1st & 3rd Tuesday 7:00 PM |
R J'S STEAKERY |
BYRON (7493) |
18 O |
LEE BROWN |
Marlene Humphry |
1st & 3rd Thursday 7:00PM |
Byron Depot |
CALHOUN (7291) |
18 L |
CLIFFORD FREE |
Dr RICHARD T HOBGOOD Jr |
4th Tuesday 7:00PM |
Chuck Wagon |
CALVARY (7393) |
18 O |
CHARLES HARRISON |
Mindy L Butler |
2nd & 4th Tuesday 7:30PM |
CALVARY LIONS DEN |
CAMILLA (7394) |
18 O |
MELVIN F JONES |
JIM LAPHAM |
1st, 2nd, 3rd & 4th Tuesday 12:00PM |
DEBBIE'S MAINSTREET |
CANTON (7292) |
18 L |
MARTY TAYLOR |
NICHOLAS SPRATLEN |
1st & 3rd Thursday 12:00PM |
Downtown Kitchen |
CARNESVILLE (7439) |
18 I |
Owen M Ulmer Jr. |
ROBERT SIDNEY GINN Jr. |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
CARNESVILLE CITY HALL |
CARROLLTON (7494) |
18 L |
Kristy Allison |
TOM JACKSON |
Thursdays 12:00PM |
SUNSET HILLS COUNTRY CLUB |
CARTERSVILLE (7293) |
18 L |
Richard D Schloemer |
FRED R CARLSON |
1,3 Tue 11:30AM 2,4 Tue 7:00PM |
Louie's Café Canton Rd Church of God |
CENTERVILLE (7495) |
18 O |
BYRON COTTON |
MARTIN A CONNELL |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
Centerville Lions Clubhouse |
CHATSWORTH (7296) |
18 L |
C.L. Dunn |
Robert F. Choate |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
FBC CHATSWORTH |
CHATTANOOGA VALLEY (7297) |
18 L |
DELBERT E FOUTS |
Retha E. Nelson |
1st & 3rd Tuesday 7:30PM |
CHATTANOOGA VALLEY LIONS CH |
CHESTER (7395) |
18 O |
Hilton F. Culpepper |
CLETUS J MULLIS |
2nd Tuesday 7:00PM |
LIONS DEN OLD SCHOOL HOUSE |
CHICKAMAUGA (7298) |
18 L |
DONALD H MARTIN |
Nancy J Martin |
2nd & 4th Thursday 7:30PM |
Chickamauga Library |
CLARKESVILLE (7440) |
18 I |
RHODA D SEABOLT |
Teresa L. Mans |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
NORTH GEORGIA TECHNICAL COLLEGE |
CLAXTON (7342) |
18 N |
JAMES H WATERS |
Ida Sue Barrow |
2nd Monday 7:00PM |
CLUB HOUSE |
CLAYTON (7441) |
18 I |
AUBREY JOE NICHOLS |
THOIS MASTERS |
1st & 3rd Thursday 6:00PM |
cupboard cafe |
CLERMONT NORTH HALL (40857) |
18 I |
LLOYD J CAMPBELL |
JOHN W BRADY |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
LIONS COUMMUNITY CTR |
CLINCH COUNTY (7343) |
18 N |
Stanley Thrift |
PHIL MARTIN |
1st & 3rd Thursday 12:00PM |
HOMERVILLE WOMAN'S CLUB |
COBBTOWN (31789) |
18 N |
DON KENNEDY |
DR. JIMMY R RICH |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
Variable Meeting Places |
COLBERT (7442) |
18 I |
BENNIE E TUGGLE |
MARY CUMMINS |
1st Thursday 7:00PM |
OLD COLBERT SCHOOL |
COLLINS (64485) |
18 N |
JOE E SINGLETON Jr. |
GLENDA COWART |
1st Monday 7:00PM |
OLD COLLINS GYM |
COLQUITT (7397) |
18 O |
JIMMY R (JIM) EAST |
LUTHER CLEARMAN |
1st & 3rd Wednesday 12:00 NOON |
MOBY DICK |
COLUMBUS (7496) |
18 O |
MICHAEL T MC HALE |
ANGELA H. HOLLIS |
2nd & 4th Tuesday 11:50AM |
ST LUKE UMC MINISTRY CENTER |
COMMERCE (7444) |
18 I |
HAROLD HARRISON |
BRAD JOHNSON |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
Ryan's Steakhouse |
CONYERS (7538) |
18 I |
NANCY M MORTON-LINEK |
CHARLES L COPE |
1st & 3rd Monday 6:45PM |
Golden Corral |
CORDELE (7398) |
18 O |
TAMMERA SEARS |
HERBERT C HUGHES Jr. |
Tuesdays 12:05PM |
LIONS PARK |
CORDELE EVENING (7399) |
18 O |
BOBBY C BENSON |
ALTON CHURCHWELL |
2nd & 4th Tuesday 7:00AM |
DENNYS |
COVINGTON (7539) |
18 I |
RICHARD BROWN |
DOREEN C STALLWORTH |
2nd & 4th Thursday 7:00PM |
Lions Pavilion - Academy Springs Park |
CRISP COUNTY (117451) |
18 O |
Gary Cross |
Elonia Wolking |
1st & 3rd Tuesday 7:30PM |
TJ'S ITALIAN AMERICAN RESTAURANT |
CROSS KEYS (7500) |
18 O |
ROSE HOLDER |
MAXINE S HARDWICK |
1st & 3rd Thursday 6:30PM |
CHEVY'S CAFE |
CUTHBERT (7400) |
18 O |
CHARLES D LASHLEY |
DANNY PEARSON |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
BOY SCOUT HOUSE |
DACULA (106886) |
18 I |
JENNIFER L KHALEEL |
Carala Merzke |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
Kroger |
DADE COUNTY (111057) |
18 L |
JANE MORELAND |
Timothy W McDonald |
2nd & 4th Thursday 12:00AM |
Guthries Restaurant |
DAHLONEGA (7446) |
18 I |
Stacy M Jarrard |
CHARLES R NEIL |
2nd & 4th Thursday 6:00PM |
Dahlonega Baptist Church |
DALTON (7303) |
18 L |
LEE OLIVER |
PAUL ROWLAND JOHNSON PCC |
1st & 3rd Tuesday 5:30PM |
Oakwood Cafe |
DALTON NOON (7304) |
18 L |
BRUCE C LONGMIRE |
KENNETH G KYLE |
1st & 3rd Tuesday 11:30AM |
Kelly's Restaurant |
DARIEN (7344) |
18 N |
Elizabeth S Lingerfelt |
PCC Ronald J Zeppieri |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
DARIEN LIONS CLUB BUILDING |
DAWSON (7401) |
18 O |
James C. Weathersby |
Thomas Mark Allen MD |
Tuesdays 12:05PM |
DAWSON LIONS CLUB HOUSE |
DAWSONVILLE (7447) |
18 I |
KATHLEEN M HULSEBUS |
JAMES E BUCKLEY |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
RYAN'S |
DECATUR (7448) |
18 I |
Barbara J. Southern |
EUGENIA W MASSINGALE |
3rd Tuesday 6:30PM |
Matthews Cafeteria |
DECATUR COUNTY (117927) |
18 O |
C B HESTER |
OSCAR DAVIS III |
|
|
DECATUR NORTH DECATUR
(7450) |
18 I |
Dr ELBONIE HORNBUCKLE |
Ardett Rogers |
4th Monday 7:00PM |
Hampton Inn Northlake |
DONALSONVILLE (7402) |
18 O |
MARK HANNA |
Eloise H Taylor |
Tuesdays NOON |
LIONS HALL |
DOUGLAS (7345) |
18 N |
Andrea Taylor |
Cathy A Threatt |
Tuesdays 12:00PM |
DOUGLAS GOLF & COUNTRY CLUB |
DOUGLAS COUNTY (106647) |
18 L |
SAM NOBLE |
Ada Green Harris |
3rd Thu 6:00PM 1st Wed 12:00PM |
Logan's Roadhouse |
DUBLIN (7542) |
18 N |
ALEXIS HUGHES |
JACQUELINE C BENNETT |
2nd Wednesday 12:00PM |
DUBLIN COUNTRY CLUB |
EAST DUBLIN (47776) |
18 N |
DALE WATSON |
WILLIAM LUECKE |
1st Tuesday 7:00PM |
EAST DUBLIN COMMUNITY HOUSE |
EASTMAN (7403) |
18 O |
Greg McRee |
PAUL L TAYLOR |
Tuesdays 12:00PM |
Sidetrack Cafe |
EATONTON (105279) |
18 I |
JUNE MC LEROY |
LINDA SELBY |
2nd & 4th Thursday 6:00PM |
Tastee Chick Restaurant |
ECHOLS COUNTY (7404) |
18 N |
PAUL R COURSON |
CARLOS L RODGERS |
2nd Monday 7:00PM |
Farm House Restaurant |
EDISON (7405) |
18 O |
CHARLES COX |
ALAN RAY |
2nd & 4th Tuesday 12:00 NOON |
LIONS BUILDING |
ELBERTON (7454) |
18 I |
Daryl L. West |
AUBREY BARDEN |
1st & 3rd Monday 7:30PM |
ELBERTON CIVIC CENTER |
ELLAVILLE (7501) |
18 O |
JOSEPH VERNON DILLARD Jr. |
LEMUEL STREETMAN |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
AMERICAN LEGION |
ELLIJAY (7307) |
18 L |
ROBERT FENNER |
Glenda L Gibson |
2nd Tuesday 7:00AM |
ELLIJAY LIONS CLUB |
EVANS (98770) |
18 I |
SUSANNE O BEELAND |
Daniel P. Bernhardt |
1st & 3rd Thursday 12:00PM |
Be My Guest Catering & Events |
FITZGERALD (7406) |
18 O |
Sabrina S Cox |
Jim Sellars |
1st & 3rd Tuesday 12:00AM |
TURKEY CREEK CO. CLUB |
FLEMING (7543) |
18 N |
GEORGE E NIXON |
MAVIS E. CUPID |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
CLUBHOUSE |
FOLKSTON (7346) |
18 N |
James Patrick Brooks |
Katie Nelms |
1st Monday 7:00PM |
St Francis Social Hall |
FORSYTH (7502) |
18 O |
MIRIAM J CORBIN |
CHIE FULLER |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
Hong Kong Palace Restaurant |
FORSYTH COUNTY (7455) |
18 I |
LOUIE STEPHEN WILLIAMS Jr. |
LARRY E SHELL |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
GOLDEN CORRAL |
FORT GAINES (7407) |
18 O |
THOMAS HORNEK |
BILL PEREAU |
1st Thursday 7:00PM |
Tommy's Restaurant |
GAINESVILLE (7456) |
18 I |
TERRY MICHAEL HALL |
CAROL EVANS |
1st & 3rd Tuesday 12:00PM |
Hibachi Grille |
GARDEN CITY (115660) |
18 N |
Kirk K Price |
Georgette D. Backman |
2nd Wed 12:00PM 4th Wed 7:00AM |
Carey Hilliards |
GEORGIA TECH CAMPUS
(117014) |
18 L |
Jessica Helms |
Kelle Summerlin |
|
|
GLASCOCK COUNTY (7544) |
18 N |
DANNY R LOVERING |
KENDALL CHALKER |
1st & 3rd Tuesday 6:00PM |
USRY'S DINER |
GLENNVILLE (105593) |
18 N |
ZUBER MALEK |
MICKEY D ANDERSON |
4th Tuesday 12:00PM |
GLENNVILLE POLICE DEPARTMENT |
GOLDEN ISLES L C (7349) |
18 N |
Vicki Sue Mckenzie |
|
1st & 3rd Thursday 7:00PM |
Fire Side |
GREATER BUTTS COUNTY
(105784) |
18 L |
FAITH FORD |
GAIL CARROUTH |
1st Thu 12:00PM 3rd Thu 6:30PM |
Rec Center |
GREENVILLE (34746) |
18 O |
RICKI LYNN ROBBINS |
Hannah M Flynn |
1st & 3rd Thursday 7:30PM |
GREENVILLE UNTIED METHODIST |
GRIFFIN (7504) |
18 L |
Anthony Gallman |
Phyllis Hutchings |
1st Thu 5:30PM 3rd Thu 5:30PM |
Saint John Lutheran Ch Griffin Moose
Lodge |
GROVETOWN (7547) |
18 I |
Jackie Raffield |
Leeanne Raffield |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
GROVETOWN LIONS CLUB HOUSE |
HAHIRA (7409) |
18 O |
Shannon Blue Kingston |
Sherry L Brown |
3rd Tuesday 7:00PM |
Hahira Community Center |
HARTWELL (7457) |
18 I |
Michael D Adams |
ARNOLD J BAILEY III |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
CASA GRANDE Cantina & Grille |
HAZLEHURST JEFF DAVIS
(105674) |
18 N |
B H Claxton |
PHIL PHILLIPS |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
Village Pizza |
HEARD COUNTY (7507) |
18 L |
WAYNE ENNIS |
Richard Michael Nolley |
2nd Monday 6:30PM |
Senior Center |
HEPHZIBAH (50086) |
18 N |
WILLIAM J CARROLL Jr. |
|
2nd & 4th Thursday 7:00PM |
Jesse Carroll Community Center |
HINESVILLE (7351) |
18 N |
LARRY L STOKES |
ZIMMIE H CHRISTENSEN |
1st & 3rd Monday 6:30PM |
Hinesville Golden Corral |
IDEAL (7509) |
18 O |
Donald A Massey |
John G Turner |
1st Monday 7:00PM |
IDEAL COMMUNITY CENTER (DEPOT) |
JACKSONVILLE (7352) |
18 N |
GUY D BLAND |
ELIZABETH JONES |
1st Monday 7:30PM |
JACKSONVILLE LIONS CLUBHOUSE |
JASPER (7312) |
18 L |
Daniel E. Fink |
LESLIE C MILLER |
2nd & 4th Thursday 7:00PM |
First Baptist Church of Jasper |
JEFFERSON (7460) |
18 I |
JERRY LEGG |
Rita L Gunter |
2nd & 4th Monday 6:30PM |
JEFFERSON CLUB HOUSE |
JEKYLL ISLAND (7353) |
18 N |
HOWARD SCULTHORPE |
Rev. Terri May Karvunis |
1st & 3rd Tuesday 6:30PM |
Latitude 31 on the Pier |
JONES COUNTY L C (7550) |
18 N |
Neil F Deese |
PAT DANIELS |
2nd & 4th Thursday 7:00PM |
Lions Club Building |
Jonesboro (121282) |
18 L |
Ann Singleton |
Jade Enrique |
2nd & 4th Thursday 6:00AM |
Arnaud's Barbecue |
KINGSLAND (7355) |
18 N |
James P. Winn |
JO W THOMASON |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
LIONS CLUB HOUSE |
LA FAYETTE (7313) |
18 L |
Ben L Mason Jr. |
JERRY R CARROLL |
Thursdays 12:00 NOON |
BANK OF LA FAYETTE |
LA GRANGE (7510) |
18 O |
LINDA D MACK |
Dr. Jane D. Hollis |
Tuesdays 12:01PM |
HIGHLAND COUNTRY CLUB |
LA VISTA (7462) |
18 I |
MICHAEL J O'CONNOR |
ROBERT A LANSDELL Jr. |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
VALLEY BROOK BAPTIST CHURCH |
LAKE SEMINOLE (51557) |
18 O |
Edward G Crump |
CAROL ADDISON |
4th Monday 7:00PM |
Spring Creek VFD |
LANIER COUNTY (7356) |
18 N |
Bradley S Jones |
Sylvia C Ragan |
2nd & 4th Wednesday 12:00PM |
Dogwood Cafe |
LAVONIA (7463) |
18 I |
Cynthia M. Ruckstuhl |
PRISCILLA GOTHARD |
1st & 3rd Tuesday 7:00AM |
Ty Cobb Medical Center |
LAWRENCEVILLE (7464) |
18 I |
PETE STAMSEN |
JUDITH STAMSEN |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
Garden Plaza |
LIBERTY COASTAL L C (7357) |
18 N |
GERALD B LELAND |
LILLIAN F SHURTLEFF |
4th Thursday 7:00PM |
Holton's Restaurant |
LINCOLNTON (7551) |
18 I |
RANDALL EDMUNDS |
ELLEN V BUTLER |
2nd Thursday 5:30PM |
Public Library |
LOGANVILLE (7467) |
18 I |
GENE KNIGHT |
NEAL BYRD |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
Journey's End Restaurant |
LOGANVILLE LEGACY (112090) |
18 I |
CHUCK LYNCH |
WAYNE C WHITE |
1st Tue 6:30PM 1st Fri 12:00AM |
ihop |
LOUISVILLE (7552) |
18 N |
ROCKY HARRIS |
John E Newberry |
2nd & 4th Wednesday 7:00PM |
LOUISVILLE LIONS CLUB HOUSE |
LYONS (7358) |
18 N |
JIMMY ALEXANDER |
Pamela M. Griggers |
2nd & 4th Monday 12:00PM |
Chatter's Restaurant |
MACON (7512) |
18 O |
RICHARD L HARRIS |
JOSEPH F MORAN |
Thursdays 12:30PM |
Vineville United Methodist Church |
MACON CHERRY BLOSSOM (7525) |
18 O |
EDWARD M ADAMS SR |
SHIRLEY HUSKEY |
2nd & 4th Tuesday 6:45PM |
JENEANE'S PINEBROOK RESTAURANT |
MACON RUTLAND (7513) |
18 O |
FRANKLIN DOWD |
Amanda H Lucas |
1st & 3rd Thursday 7:00PM |
PORTER ELLIS COMMUNITY CENTER |
MADISON (7553) |
18 I |
CAMERON M. SMOAK |
Gail J Baldwin |
2nd & 4th Tuesday 6:30PM |
LIONS BUILDING |
MANCHESTER (7515) |
18 O |
CAROLYN D WILSON |
TOMMY F THOMPSON |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
MAC'S STEAK HOUSE |
MARIETTA (7315) |
18 L |
Robert E Koch |
Michele R Benoit |
2nd Thursday 7:00PM |
Hilton Marietta Conference Center |
MARIETTA EAST COBB (7316) |
18 L |
EDWARD H RESSLER |
Deborah M Hennessey |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
Georgia Rib Company |
MARTIN (7468) |
18 I |
J RALPH WILLIAMS |
HERMAN L MOONEY |
1st & 3rd Thursday 7:30PM |
MARTIN COMMUNITY CENTER |
MC DONOUGH (7516) |
18 L |
Alejandro Mercado |
Richard A Berry |
2nd & 4th Monday 6:45PM |
Uncle Sam's Grill |
MC RAE (7359) |
18 N |
HENRY G WILLIAMS |
JIMMY RAY |
1st & 3rd Monday 12:00PM |
Little Ocmulgee State Park/ Lodge &
Rest |
MENLO (7318) |
18 L |
Sherman Wilbanks |
BETH SWORDS |
1st 3rd Monday |
MENLO SCHOOL Bonnie's Family Rest |
METTER (7360) |
18 N |
J R MORGAN Jr. |
JAMES WILCOX |
1st & 3rd Tuesday 6:00PM |
Bevricks |
MIDVILLE (7556) |
18 N |
SCOTTY WOMACK |
James R. Reeves |
2nd Monday 7:30PM |
THE WATER HOLE |
MILAN (7361) |
18 N |
W MATHER STAPLETON JR |
SANDRA WILLIAMS |
3rd Monday 7:00PM |
MILAN LIONS/MASONIC LODGE |
MILLEDGEVILLE (31210) |
18 N |
Paul A May |
Wade Hodges |
1st & 3rd Thursday 6:30PM |
INTERNATIONAL HOUSE OF PANCAKES |
MILLEN (7557) |
18 N |
Rufus M Small |
JIMMIE O EDENFIELD |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
Lions Club Building |
MONROE (7469) |
18 I |
James E Hogg |
KATHY B IVIE |
1st Tuesday 11:30AM |
MONROE GOLF & COUNTRY CLUB |
MOULTRIE (7413) |
18 O |
BRENDA ARNOLD |
Janice T Sinclair |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
J. Harvey's Buffet & Bakery |
NATIONAL HILLS (7558) |
18 N |
JOHN DW GOODIN JR |
CECIL C GEDDINGS |
1st & 3rd Friday 7:30AM |
Clarion Suites Hotel |
NEWNAN -COWETA (77584) |
18 L |
STEPHEN CAMPBELL |
PETER J BURNS |
1st Tuesday 12:00PM |
Golden Corral Restaurant |
NORCROSS (7470) |
18 I |
JOHN L SPENCER Sr. |
Gertrude Rudert |
3rd Tuesday 7:00PM |
LIONS CLUB HOUSE |
NORTH COBB (97208) |
18 L |
HEATHER HOPKINS |
JUNE L GRUMBEIN |
1st Thursday 6:30PM |
New Beginnings UMC |
OCILLA (7414) |
18 O |
JONATHAN MARTIN |
THOMAS ANDREW ROBINSON Sr |
2nd & 4th Thursday 12:00PM |
Irwin EMC Community Room |
OCONEE (7472) |
18 I |
CLYDE E LYON |
Richard L Smith |
2nd & 4th Tuesday 7PM |
BRIARWOOD BAPTIST CHURCH |
OGLETHORPE (7520) |
18 O |
GEORGE G SMITH |
|
2nd & 4th Thursday 7:00PM |
LIONS CLUBHOUSE |
Oglethorpe County (120568) |
18 I |
Roger Horton Jr. |
Bret Williamson |
2nd & 4th Monday 6:30PM |
Thankful Baptist Church |
OXFORD (7560) |
18 I |
Richard C Henderson |
ANDREW L AUTRY |
1st & 3rd Thursday 7:00PM |
Allen Memorial UMC |
PAULDING COUNTY (7302) |
18 L |
Teri Chambers-Rice |
Carol Boshell |
2nd & 4th Monday 6:00PM |
Rodney's BBQ |
PEACHTREE CITY (117029) |
18 L |
Daniel Solly |
Sherry Stone Blackmon |
1st & 3rd Thursday 6:00PM |
Zoes Kitchen |
PEMBROKE (30769) |
18 N |
WILLIAM J ANDERSON |
Mary E Anderson |
3rd Tuesday 7:00PM |
PEMBROKE PUBLIC LIBRARY |
PIKE COUNTY (7522) |
18 O |
CAROL RUSSELL SCROGGS |
Gillian M Appleton |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
Pike Co Lions Club Depot |
PLAINS (7416) |
18 O |
MICKAEL DOMINICK |
Dr Clinton M Holloway |
2nd Monday 7:00PM |
LIONS DEN |
POOLER (111017) |
18 N |
Sonia Saylor |
Rosemary Cutuli |
4th Tue 6:00PM 2nd Tue 12:00PM |
Lovezzolas Restaurant |
PORT WENTWORTH (7366) |
18 N |
JIMMY O GUNBY SR |
Julie S. Perry |
1st & 3rd Thursday 7:00PM |
Lions Club Ball Field |
POULAN (7417) |
18 O |
DUSTY GRUBBS |
JAMES ALAN KIMBRO |
2nd & 4th Thursday 7:00PM |
POULAN CLUB HOUSE |
REIDSVILLE (7367) |
18 N |
LINDA L CURL |
|
3rd Monday 7:00PM |
REIDSVILLE GARDEN CLUB |
RICHMOND HILL (7368) |
18 N |
DONALD R GARDNER |
Ouieda M Sisco |
4th Thursday 7:00PM |
VARIOUS PLACES |
RINCON (7369) |
18 N |
VERNON GORDY |
LARRY D STEESE |
1st & 3rd Monday 6:00PM |
Hong Kong Buffet |
RINCON NOON (59427) |
18 N |
JACQUELINE D ARDEN |
BETTY J MARSH |
1st & 3rd Monday 12:15PM |
Coastal Bank |
RINGGOLD (105798) |
18 L |
LINDSAY TETER |
DENISE SHEPARD |
4th Tuesday 6:30PM |
Teter & Co |
ROCHELLE (7421) |
18 O |
Henry Berry Collier |
Kenneth G McKie |
1st Monday 7:30AM |
Rochelle Community Center |
ROCKMART (7321) |
18 L |
DAVID W GILMER |
LARRY L REYNOLDS |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
LADIES CLUBHOUSE |
ROME (7323) |
18 L |
THURMON E MORRIS |
PDG. W JERRY CURTIS |
1st & 3rd Tuesday 12:00PM |
COOSA COUNTRY CLUB |
ROSSVILLE (7324) |
18 L |
GARY L EVANS |
|
2nd & 4th Tuesday 6:00PM |
Rossville Rec Center |
ROYSTON FRANKLIN SPRINGS
(7475) |
18 I |
CAROL MESSER |
VIRGINIA VIERS |
1st & 3rd Thursday 12:00PM |
ROYSTONION RESTURANT |
SANDERSVILLE (7561) |
18 N |
Lee Waddell |
Kelly A Morgenroth |
Wednesdays 12:00PM |
Twin City Country Club |
SANDY SPRINGS (7327) |
18 L |
JON A LICHNER |
Karen Leslie Bachus |
1st & 3rd Tuesday 6:30PM |
Huntcliff Summitt |
SAVANNAH (7371) |
18 N |
Steve Bellmoff |
Welby L Stayton |
1st & 3rd Thursday 12:30PM |
Johnny Harris Restaurant |
SAVANNAH PORT CITY (7372) |
18 N |
PDG RICHARD S MIZELL |
LINDA S LARSON |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
Golden Corral |
SMYRNA JONQUIL (116954) |
18 L |
WILLIAM BAILEY |
Patty Peck |
2nd & 4th Tuesday 12:00PM |
Smyrna Community Center |
SNELLVILLE (7476) |
18 I |
JOE R ROTH |
Steve Hart |
1st & 3rd Thursday 7:00PM |
WALTON E M C BUILDING |
SOCIAL CIRCLE (7477) |
18 I |
Fanniel "Dede" deMarks |
Juanita K Barton |
1st Mon 6:00PM 3rd Mon 12:00PM |
Social Circle United Methodist Church |
SOPERTON (7562) |
18 N |
Eric R Kight |
Chris Kight |
2nd Thursday 7:00PM |
Soperton Community Clubhouse |
SOUTH COBB (7329) |
18 L |
George Ray Spivey |
Jimmy W. Lewis Jr. |
1st & 3rd Monday 630 PM |
SOUTH COBB COMMUNITY CENTER |
SPARTA (7563) |
18 N |
VIRGINIA M BROWN |
SHERRY HENRY |
1st & 3rd Tuesday 1:00PM |
Central Park Restaurant |
STATESBORO (66398) |
18 N |
SUE BRANNON |
REBEKAH D EDENFIELD |
2nd & 4th Monday 6:00PM |
RJ's Seafood and Steakhouse |
SYLVANIA (7565) |
18 N |
Ken E Austin Jr. |
PATTY HILL |
4th Tuesday 7:00PM |
R & D'S RESTAURANT |
SYLVESTER (105397) |
18 O |
FRANK V JONES |
ANGELA HITT |
1st Tuesday 6:00PM |
Margaret Jones Public Library |
TALBOTTON (7527) |
18 O |
HENRY M PERSONS |
GARY PAGE |
3rd Monday 12:00 NOON |
50 MONROE STREET |
THOMASTON (7530) |
18 O |
CHARLES SANFORD KERSEY |
DAVID G MC DONALD |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
Britt House |
THOMSON (7566) |
18 I |
ROBERT A WARR III |
ANTHONY POOL |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
Thomson Lion Club Bldg |
THOMSON CAMELLIA CITY
(57221) |
18 I |
Vera L Krall |
BONNIE MARTIN |
2nd Monday 7:00PM |
Queen of Angels Catholic Church |
TIFTON (7425) |
18 O |
Daniel J. Hobby |
Miles Drummond |
2nd & 4th Tuesday 12:00PM |
SHONEY'S RESTAURANT |
TOCCOA (7480) |
18 I |
Bryan C. Gordon |
Margaret S. Taylor |
2nd & 4th Thursday 12:00 NOON |
GATE COTTAGE |
TOWNS COUNTY (7481) |
18 I |
Julie M PAYNE |
JANICE M KING |
2nd & 4th Tuesday 6:00PM |
Anderson Music Hall |
TWIN CITY (7568) |
18 N |
R CLARK DIXON |
WILLIAM JINES |
1st & 3rd Thursday 7:30PM |
LIONS CLUBHOUSE |
UNADILLA (7426) |
18 O |
RODNEY E BRANNEN |
MIKE BOWDEN |
2nd & 4th Thursday 12:00PM |
Lions Club Building |
UNION COUNTY (7483) |
18 I |
MARY B ARNOLD |
JAMES WENTWORTH |
2nd & 4th Thursday 6:00PM |
STEVE'S STEAK HOUSE/COOKIE JAR |
UNION POINT (7569) |
18 I |
CHARLES SELMAN |
DAVID HEFFNER |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
UNION POINT COMMUNITY CENTER |
VALDOSTA EVENING (7428) |
18 O |
ANTHONY MUNGELLO |
NANCY R LAMB |
2nd & 4th Thursday 6:30PM |
OLE TIMES COUNTRY BUFFET |
VIDALIA (7376) |
18 N |
John R Turner |
LARRY EDENFIELD |
2nd & 4th Monday 12:00PM |
Captain's Corner |
VILLA RICA (7531) |
18 L |
Robert L. Mills |
Thomas S Proctor |
2nd & 4th Thursday 6:30PM |
The Olive Tree |
VILLA RICA GOLDEN CITY
(97622) |
18 L |
Ann Olson |
Kimberly M Collins |
2nd Wednesday 12:00PM |
The Olive Tree Restaurant |
WADLEY (7570) |
18 N |
VICTOR K RACHELS |
GEORGE W RACHELS III |
1st & 3rd Monday 12:00PM |
LIONS CLUB BUILDING |
WARNER ROBINS (7532) |
18 O |
CHARLES P BEAUCHEA |
Taryn R. Asbell-Werner |
4th Thursday 6:30PM |
Int. House of Pancakes |
WARNER ROBINS NOON (30229) |
18 O |
Jack D Armistead |
TITUS J DIAMOND |
2nd & 4th Monday 11:30AM |
Ole Times Country Buffet |
WARWICK (7430) |
18 O |
RAY C PENDLEY |
DEBBIE MARLER |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
LIONS CLUB BUILDING |
WASHINGTON (7571) |
18 I |
MARY HUBBARD |
Olin C Newby |
Mondays 7:30PM |
LIONS CLUB BUILDING |
WAYCROSS OKEFENOKEE (7378) |
18 N |
MICHAEL ROBERT DIXON |
Sandra Moultrie |
1st & 3rd Monday 12:00PM |
CLUBHOUSE |
WAYNE COUNTY (7354) |
18 N |
Chris J Griffis |
TIMOTHY WESTBERRY |
2nd & 4th Tuesday 6:00PM |
Sybil's Restaurant |
WAYNESBORO (115977) |
18 N |
LEROY ROBERTSON |
MARTHA CRUMBLEY |
1st & 3rd Tuesday 5:30PM |
The Lake Restaurant |
WEST COBB (7334) |
18 L |
ROBERT WAGNER |
LESTER L DEAN |
1st Tue 6:30PM 3rd Tue 6:30PM |
Hollydale UMC Members homes |
WEST JACKSON L C (7484) |
18 I |
BILL LOTT |
Jane E. Holbrook |
1st & 3rd Thursday 6:30PM |
BRASELTON COMMUNITY CENTER |
WEST POINT (7529) |
18 O |
Phillip Johnson |
L E LANIER |
1st & 3rd Wednesday 12:00 NOON |
Riverside Country Club |
WILMINGTON ISLAND (30770) |
18 N |
Donald W Pope |
Tina C Pope |
1st & 3rd Tuesday 7:00PM |
Wilmington Island United Methodist
Church |
WINDER (7486) |
18 I |
JOHN DUCKWORTH |
MICHAEL MURRAY |
2nd & 4th Thursday 7PM |
WINDER LIONS CLUB BUILDING |
WINDER NOON (57840) |
18 I |
Derek Hutchens |
David H. MARTIN |
2nd & 4th Wednesday 12:00PM |
GOLDEN CORAL STEAKHOUSE |
WINTERVILLE (7487) |
18 I |
JAMES A MELTON |
Phillip L Langford |
1st Thursday 7:00PM |
WINTERVILLE CLUB HOUSE |
WOODBINE (7379) |
18 N |
Randall W. Gowen Jr. |
CHARLES M QUATTLEBAUM |
2nd & 4th Monday 7:00PM |
LIONS CLUB BUILDING |
WOODSTOCK (7335) |
18 L |
Rachel Reynolds |
Scott Warren |
2nd & 4th Tuesday 7:00PM |
New Victoria Baptist Church |
YATESVILLE (61289) |
18 O |
WANDA DOZIER |
JAMES E ELLINGTON |
1st & 3rd Monday 7:00PM |
YATESVILLE SENIOR CITIZENS BLDG |